СЕ ЗНАЕ ТОЧНИОТ ДАТУМ: Mакедонија против Косово пред празни трибини

admin22

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Косово од лигата на нации најверојатно сепак ќе се игра без присуство на публика, тврди францускиот спортски весник „Л’екип“.

Според весникот, наскоро се очекува УЕФА да ја официјализира одлуката натпреварите да се без публика.

Натпреварот досега на двапати беше откажуван, а според третата промена на терминот, репрезентациите на Македонија и Косово треба да се соочат на национална арена „Тодор Проески“ во Скопје на 8 октомври.

loading...
Loading...
Next Post

ВО ОХРИД МАСКА ИМАТ СНЕМАНО: Се очекува ширење на коронавирусот

Имам чувство дека охриѓани седат дома, се штитат и се плашат, додека дел од гостите кои се дојдени се забавуваат и не ги почитуваат мерките за заштита од вирусот, вели директорот на Центарот за јавно здравје-Охрид, Сашо Точков за „А1он“. Според него, доколку ваквата состојба продолжи, тогаш бројката на новозаразени […]