Шкријељ контра Мизрахи: Со фотографија ја демантира дека во МТСП има табла со новото име

admin22

Санела Шкријељ, дополнителната заменик-министерка за труд и социјална политика објави фотографија од Министерството за труд и социјална политика, на која се гледа дека во Министерството има табла со новото уставно име. Претходно техниичката министерка Рашела Мизрахи од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, тврдеше дека во Министерството има само една табла, со старото име.

„За тоа колку може и треба да се верува на техничката министерка. Ова е фотографија која докажува дека Рашела не ја кажува вистината. Во министерството се обезбедени сите услови за оддржување прес конференции во согласност со Уставот“, напиша Шкријељ.

За тоа колку може и треба да се верува на техничката министерка. Ова е фотографија која докажува дека Рашела не ја…

Публикувахте от Sanela Shkrijelj в Неделя, 9 февруари 2020 г.

loading...
Loading...
Next Post

Законот за Јавно Обвинителство помина на владина седница, оди во Собрание на гласање

Законот за ЈО помина на Влада и оди во Собрание со европско знаменце. До последен момент вечерва на седницата ДУИ се усогласуваа ставовите меѓу Бујар ОСмани, Спасовски и Десковска. Османи инсистирал во законот да влезе и третото барање на ДУИ-„бадинтер“во ЈО. ТВ 24 веќе објави дека двете барања на ДУИ […]