Славчо Поповски со шок временска прогноза: Еве што не чека

admin22

Времето денеска како што најавува Славчо Поповски во државава ќе биде сончево и понатаму многу топло со мала локална облачност. Во попладневните и во вечерните часови се очекува локално да биде нестабилно и наместа со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на невреме со град.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 38 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Во попладневните и во вечерните часови ќе има услови за локален краткотраен летен дожд но и грмежи и засилен ветер. Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 36 степени.

Во деновите кои следат, особено во попладневните и во вечерните часови, ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследенсо со пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Влошување на состојбата и поголеми услови за ваква појава ќе има за време на викендот кога на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

Loading...

Дневните температури за време на викендот ќе бележат тенденција на пад, но и понатаму ќе остане релативно топлото време.

loading...
Loading...
Next Post

Бишевац позитивен на коронавирусот

Сафет Бишевац, поранешниот пратеник и екс новинар е позитивен на коронавирусот. Информацијата ја сподели на фејсбук и напиша дека ги почитувал мерките на заштита. Бишевац сега е кандидат за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ. „Се чувствувам одлично, засега немам никакви проблеми. Заедно со семејството во наредниот период ќе бидеме во излолација и […]