Српскиот актер и лидер на Слободни граѓани, Сергеј Трифуновиќ нападнат среде Белград ВИДЕО

admin22

Сергеј Трифуновиќ, познат српски актер и лидер на Движењето на слободни граѓани, беше нападнат во центарот на Белград, додека собирал потписи за претстојните избори.

Како што јавуваат српските медиуми, случаен минувач му пристапил на Трифуновиќ и го удрил по глава.

loading...
Loading...
Next Post

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ РЕВОЛТИРАНА: Најмалку 90 новозаразени и 6 починати од Ковид-19

Од Комисијата за заразни болести за Фактор потврдуваат дека само во Скопје денеска ина 47 ново заразени со корона вирусот. Најголемиот број, како што велат се од Чаир. Потоа следуваат Штип и Тетово, па вкупниот број на новозаразени надминува 70. Велат дека Комисијата денеска ќе заседава цел ден и не […]