СТРАСТА ГИ СПОЈУВА: Читајте дали сте во оваа совршена комбинација на хороскопски знаци

admin22

Шкорпија

Шкорпијата е огнен знак, но сепак, таа е воден, а тоа воопшто не изненадува, затоа што со неа или ќе потонете или ќе пливате.

Риби

Loading...

Рибите се полни со страст за насочување на своите страсти, тие се во состојба да ги изразат своите чувства на опиплив начин. Повеќето Риби љубат длабоко, но многу од нив не се сосема уверени дека се вредни за љубов.

Лав

loading...

Личностите родени во знакот Лав сакаат со голема страст и ентузијазам, а ве оставаат во постојана потреба и желба за поголема доза. Тие се топли и верни, но кога станува збор за нивните потреби, може да станат доминантни и да имаат големи барања. Ако сакате личност родена во знакот Лав, тоа ве става во потчинета положба во секој момент.

Повеќето Лавови исто така се и големи авантуристи. Доколку сакате подолго да задржите личност родена во знакот Лав, овозможете ѝ да презема водство, па така нема да бидете разочарани.

Вага

Вагите се страсни во љубовта, но не на агресивен начин. Љубовта со нив вклучува шетање по плажа, вечерање со свеќи, убави подароци и средби полни со флерт кои ја хранат нивната потреба за романтика и поврзување со другите. Ако сакате да имате мирен и полн со љубов, но не премногу експресивен однос, тогаш Вагата е знак за вас.

Loading...
Next Post

ЦРНИОТ БИЛАНС НЕ ПРЕКИНУВА: Нови 45 починати од кои најмладиот имаше 32 години и 1.259 новозаразени од ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.555 тестирања, а регистрирани се 1.259 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 562, Битола – 97, Куманово – 83, Велес -51, Струмица – 48, Кавадарци – 47, Охрид – 42, Прилеп – […]