СВЕШТЕНИК ПРЕДУПРЕДУВА ДЕКА КРАЈОТ НА СВЕТОТ ДОАЃА НА 1-ви СЕПТЕМВРИ! Научниците го демантираат, а ова е правата вистина

admin22

Додека ES4 2011 речиси сигурно ќе помине покрај нашата планета на безбедно растојание, свештеникот Пол Бегли издаде остро предупредување за тоа, најавувајќи го крајот на светот.

Американската вселенска агенција НАСА предупреди дека два астероиди со големина на авион наскоро ќе поминат многу близу до Земјата. Истото предупредување го даде и еден човек кој проповеда за крајот на светот.

Значително подобрената техника за откривање им овозможи на астрономите да бидат сведоци на поголем број астероиди што минуваат покрај нас во последните години. Оваа недела ќе видиме две карпи кои минуваат покрај Земјата. Двете карпи се забележани само во последните денови, потсетувајќи се на заканата дека сè уште неоткриените астероиди претставуваат опасност за нашата планета.

Loading...

За среќа, двата астероиди ќе патуваат на безбедно растојание од повеќе од 1,5 милиони километри (932.056 милји). Сепак, на 1 септември, ние сме подготвени за далеку поблиска средба, кога вселенската карпа од 28 метри, официјално позната како ES4 2011, ќе ја помине Земјата на само една третина од растојанието помеѓу нашата планета и Месечината.

Астерпидот ќе лета со брзина од скоро 30.000 километри на час. НАСА го означи како „потенцијално опасен астероид“ заради можниот ризик што му го носи на планетата Земја.

loading...

Додека ES4 2011 речиси сигурно ќе помине покрај нашата планета на безбедно растојание, свештеникот Пол Бегли издаде остро предупредување за тоа, најавувајќи го крајот на светот.

„Потврдено е дека претстојните огнени топки, апокалиптични, се движат кон нашата насока“, предвиде самопрогласен пророк во неодамнешното видео на неговиот многу популарен канал на Јутјуб.

Бегли ги наведува библиските пасуси помешани со научни докази како „доказ“ дека планетата е во смртна опасност од пристигнувањето на „апокалиптичната огнена топка“.

„Зборував за тоа пред една деценија, затоа што, според Библијата, знаевме дека тоа доаѓа – дури и без научни докази“, објасни тој. „Дури и Стивен Хокинг вели дека земјата ќе се изгуби во пожарот од 2600 година. Мислам дека ќе биде многу порано затоа што Библијата така го кажува во третото поглавје од евангелието на Петар“.

Бегли тврдеше дека „повеќе од 100 тони вселенска прашина и карпи“ ќе паднат во нашата атмосфера секој ден како знак на претстојната апокалипса. Не е изненадувачки, нема научна основа за овие тврдења.

Loading...
Next Post

Кирацовски: Со правдата ќе исчезне и потребата од политичари како Апасиев

Александар Кирацовски, поранешниот пратеник и генерален секретар на СДСМ, по подолго време се огласи на социјалните мрежи со коментар дека влијанието на Левица и нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе опадне откако, како што вели тој, новата власт ќе започне со спроведување на правдата. Според него, Апасиев станал популарен особено кај […]