ТАГА! Лепа Брена се ОПРОСТИ ОД ПРИЈАТЕЛ со ТАЖЕН текст! „Нека ти е вечна славата“

admin22

Близок пријател на пеачката Лепа Брена почина денеска.

Пеачката сподели слика со покојниот Милан со проштална порака. Пред само неколку саати се дружевме, а тогаш се деси нешто што многумина не ни можевне да сонуваме.

Loading...

– Драги наш Милане. Ни беше голема чест и задоволство што те познававме и што сме се дружеле со тебе. Секогаш беше единствен и едноставен и поседуваше голема величина од која учевме сите ние од тебе.

Нажалост, помина само неколку саати од нашето последно дружење и твојот говор кој ќе го запаметиме засекогаш за пријателството, љубовта, почитувањето и фамилијата. Почивај во мир, нека ти е вечна слава. Брена и Боба, напиша скршена од болка Лепа Брена.

Loading...
Next Post

Ги одби најголемите хитови на Цеца: Оваа пеајчка не знае што изгуби!

Пејачката Весна Змијанац откри еден многу интересен факт, кој малкумина го знаеја, а тој е поврзан со одредени песни на Светлана Цеца Ражнатовиќ. Весна призна дека имало песни за кои се двоумела и не ги снимала и тие станале големи хитови. – Некои од песните што не ги снимав се: […]