Тие се омилениот актерски пар во Турција – вака изгледаа на својата свадба (ФОТО)

admin22

Познатиот пар од 1001 ноќ и Далеку од дома, хит серијата на Сител, Бергурзал Корел и Халит Ергенч се венчаа во 2009, за нивната љубов се пишува многу, но тие лично многу ретко изнесуваат детали од приватниот живот.

Поради тоа, папарацо фотографите многу често се обидуваат да ги „уловат“ на некоја прослава или додека уживаат на летниот одмор, а се што можат да откријат е дека нивната љубов цвета како првиот ден.

ISTANBUL, TURKEY – NOVEMBER 12: Halit Ergenc and Berguzar Korel attend the GQ Turkey Men of the Year awards at Four Season Bosphorus Hotel on November 12, 2014 in Istanbul, Turkey. (Photo by S. Alemdar/Getty Images)

Пред неколку месец Бергузел на свет го донесе нивното второ дете а подоцна и покажа како природно изгледа со вишокот килограми со кој се здоби во бременоста

Нивната љубов ја крунисаа пред 11 години, па погледнете како изгледаше свадбената веселба на овој најпознат турски пар во продолжение:

loading...
Loading...
Next Post

Животната приказна на тетката на Суреја од „Истанбулската невеста“: Актерката проговори како е да се биде самохрана мајка

Гледачите на турската серија „Истанбулската невеста“ ја познаваат како тетката на Суреја, а еве што вели за својот живот турската актера Неслихан Јелдан. Преку ноќ, таа стана најпознатата тетка на целиот Балкан, и пошироко, „тејзош“, како што нагалено на турски ја нарекува нејзината внука. Актерката Неслихан Јелдан (49), која е […]