Тивко се бореше и тивко си замина… Почивај во мир, брате: Калиопи скршена по смртта на Миро

admin22

По долго и тешко боледување почина реномираниот хрватски продуцент Миро Видовиќ.

Во естрадните кругови беше познат како исклучителен професионалец, уметник кој соработуваше со речиси сите имиња кои нешто значат на регионалната музичка сцена.

Од него со емотивен статус се прости и Калиопи.

„Тивко живееше, тивко чекореше, тивко зборуваше, тивко се бореше и тивко си замина, мил мој брате.. Единствено твоите дела не се тивки.. Тие ќе останат засекогаш! Беше преубаво со тебе да се создава музика. Почивај во мир убавино. Сестра Опи“, напиша македонската поп-дива на „Инстаграм“.

loading...
Loading...
Next Post

Пратеник на ДУИ поради компликации итно префрлен на Инфективна

Пратеникот од редовите на ДУИ Арбен Зибери е позитивен на коронавирусот и е сместен на инфективна клиника. Зибери е поранешен в.д. директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Арбен Зибери доби позитивен резултат од тестот за КОВИД19 вечерта кога се гласаше новата влада. Заради новата ситуација тој гласаше во посебни […]