Царовска: Јанушев ги вознемири сите жени во државата

admin22

Страшно ме вознемири она што го слушнав денеска од кандидатот за пратеник на ВМРО – ДПМНЕ, Јанушев, а ги вознемири и сите жени во државата и сакам јавно да го осудам, изјави носителката на листа за пратеници во Изборната единица 1, Мила Царовска.

– Она коешто го слушнавме ни покажува како таа политичка партија се и како мажите од таа политичка партија управуваат со жените коишто имаат различно мислење. Сите ние имаме право на различно мислење.

Сите ние имаме право на наше размислување и токму затоа се бориме денес почитувањето на женските права да останат високо на агендата на нашата држава, рече Царовска

loading...
Loading...
Next Post

Ахмети тврди дека Гоце Делчев со кече на главата држел говор пред Албанците

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вечерва изјави дека Гоце Делчев соработувал со албански и македонски патриоти и дека не се кае затоа што изјавил дека треба да се почитува неговата мисија, односно како што вели тој – делчевизмот, јави ТВ21. „Со Гоце Делчев соработувале албански патриоти и заедно работеле со […]