Успеа да го види својот син еднаш пред срцето да ја предаде: Најтажниот детал за смртта на една мајка во Белград!

admin22

Мајката на Д.Т. (26), која почина во неделата од последиците од вирусот корона во Клиничкиот болнички центар „Д-р Драгиша Мишовиќ“, успеа да го види своето бебе пред срцето да ја предаде.

Д.Т. бил хоспитализирана поради инфекција со коронавирусот. Во еден момент, ситуацијата станала толку комплицирана што вработените решиле предвремено да ја породат со царски рез, и тоа го направиле.

– Таа роди син, бебето е негативно за ковид, супер е. За жал, и покрај сите напори на лекарите, жената почина. Нејзиното срце не можеше да издржи – вели извор од здравствената установа.

Loading...

Тој вели дека Д.Т. е ова второ дете. Дома има две и пол годишна ќерка.

Судбината сакаше и двете да ја загубат својата мајка.

loading...

– Таа успеа да го види бебето. По породувањето, таа се разбудила од анестезија, тогаш го видела детето и починала неколку дена подоцна. Тоа беше единствениот пат кога го виде бебето. Додаде соговорникот.

Мајката Ј.А. (33) исто така се бори за живот во оваа институција. Таа е исто така на апарати за дишење, а поради опасни по живот последици се породи минатата недела со царски рез во осмиот месец од бременоста.

За сега, таа е добро, роди ќерка, која исто така е негативна за ковид-19.

Извор: (Kurir.rs/Telegraf)

Loading...
Next Post

ДОКТОРИ ОД САД ОТКРИВУВААТ УШТЕ ПОСТРАШНА ПОСЛЕДИЦА ОД КОВИД-19: Ова може да биде НАЈОПАСНО од СЕ!

Студија спроведена на 23.000 испитаници, претежно од Соединетите Држави, открила дека на еден од тројца кои го прележале ковид вирусот им е дијагностицирано невролошко или психијатриско нарушување шест месеци по третманот. Ова упатува на заклучок дека бранот на невролошки и психијатриски пациенти може да се очекува како последица на пандемијата, […]