Вака денес изгледа жената која ја нема миено и стрижено косата цели 64 години

admin22

Различни луѓе означуваат различни култури. Додека за повеќето од нас, миењето на косата е секојдневна рутина, а стрижењето – редовна навика, на светот постојат народи и култури кои имаат сосема различен поглед.

Односно, постојат и такви кои имаат драстично различен став за тоа како треба да изгледа општата хигиена на еден човек.

Денес ви ја претставуваме необичната приказна на една 83-годишна жена, која ја нема миено и стрижено нејзината коса неверојатни цели 64 години. Нуген Ти Дин вели дека за прв пат ја стрижела косата кога имала 19 години, веднаш по што започнала да има силна главоболка.

Родителите ја одвеле на лекар, но ниту препишаните лекарства не помогнале. Тогаш младата Дин донела одлука никогаш повеќе да не посети фризер. Сега таа има 83 години и 6 децении ја нема ниту измиено нејзината коса.

Поради ова, нејзината коса ја врзала во плетенка, која денес изгледа како питон, а е и неверојатно цврста.

Loading...
loading...
Loading...
Next Post

Реџепи: Коалицијата Алијанса-Алтернатива е на добар пат за договор со Заев

Коалицијата Алијанса-Алтернатива е на добар пат за договор за формирање мнозинство со коалицијата „Можеме“, тврди генералниот секретар на Алтернатива и новоизбран пратеник, Скендер Реџепи. Тој за ТВ21 вели дека официјалните преговори се уште не се започнати и истите се очекува да започнат следната недела. „Секако првото начело на нашата коалиција […]