ВЕЧЕРВА Е ПОЛНА МЕСЧИНА КОЈА НОСИ СРЕЌА, УСПЕХ И СПАС: Еве на кои хороскопски знаци ќе им се ИСПОЛНАТ ЖЕЛБИТЕ!

admin22

Многу желби можат да бидат исполнети додека трае оваа полна месечина е на 26, 27 и 28 февруари. Бидејќи полната месечина се јавува во осмиот степен на шкорпија, минатото треба да се заборави и раните од душата и срцето да се ослободат и да продолжат понатаму. Во продолжение, се јавува многу моќна копнена трина Месечината од Девица која прави трио со Плутон од Јарец и Марс од Бик, кои носат среќа, успех и спас на многу луѓе од некои кризни ситуации.

Јачината на ова трио е еднаква на најхрабрите херои од приказните и филмовите. Сите патеки до успехот и моќта се отворени. Месечината во Девица дава детали, рационалност, додека Марс од Бик дејствува кон Плутон од Јарец што носи зголемување на материјалните добра – благодарение на овие добри аспекти овие денови можете да постигнете и да направите многу работи. Среќата е во прилог на сите што се упорни.

Што можат да очекуваат знаците во деновите на полната Месечина во Девица:

Loading...

ОВЕН

Полната месечина ви се случува на шестото поле, каде што подолга збунетост сега ќе расветли и ќе дојдете до сознание што е тоа што ве спречило и ве правело несреќни. Овој месец ќе започне многу поубаво и посреќно со многу работи во вашиот живот.

loading...

БИК

Со вас, оваа полна месечина се случува на вашето петто поле, што може да ви донесе многу забава, флертување, па бидете внимателни ако имате партнер, некои работи да не бидат откриени. Важно е да се дружите и да остварите некои нови познанства што можат да бидат деловни.

БЛИЗНАЦИ

Со вас, оваа полна месечина се случува во вашата четврта куќа, така што настаните можат да се манифестираат во семејството, домот и блискоста. Многу ситници и детали сега можат да ја соберат сложувалката и да создадат прекрасна слика за вашата работа. Важно е да се најде рамнотежа.

РАК

Со вас, оваа полна Месечина се случува на вашето трето поле, па затоа што силно влијае на вас, тогаш можете да го најдете одговорот во себе за сите ваши сомнежи. Емоциите можат да бидат турбулентни, но кога реално ќе ги погледнете работите нема потреба да бидете импулсивни и нервозни.

ЛАВ

Оваа полна месечина ви се случува во вашето второ поле на финансии, па добро размислете што да правите и на што ќе трошите пари. Многу бесцелни талкања сега треба да се сведат на конкретни цели и да тргнат по тој пат. Бидете внимателни ако управувате со други луѓе да не ги повредуваат поради вашите интереси и шефови.

ДЕВИЦА

Бидејќи во вашиот знак се случува полна месечина, треба да обрнете внимание на себе и на вашиот партнер во љубов и на работа. Сега лесно можете да се ослободите од цврстината и да размислите за некои работи што не беа видливи до сега. Опуштете се и фантазирајте.

ВАГА

Оваа полна месечина ви се случува во дванаесеттата куќа, па затоа е време да се посветите, но сепак не заборавајте на другите луѓе. Што и да започнете или промените сега, среќата е во ваши раце, продолжете напред.

ШКОРПИЈА

Оваа полна месечина ви се случува на единаесеттото поле. Вашата интуиција е беспрекорна, затоа верувајте во тоа. Девиците се рационални, затоа ве тераат да размислите подлабоко пред да донесете избрзана одлука. Можно е да се поправат грешките од минатото и да се оди напред без товар.

СТРЕЛЕЦ

Оваа полна месечина ви се случува на десеттото поле во кариерата на родителот. Кога станува збор за кариера, лесно можете да завршите повеќе работи и брзо да се прилагодите на новите, а сега ја донесувате вистинската одлука. Само опуштете се и идеите доаѓаат сами по себе.

ЈАРЕЦ

Со вас, оваа полна Месечина се случува на деветтото поле, па затоа доаѓа до израз разумот, кој ќе ве оддалечи од вртлогот на чувствата. Обидете се да бидете во рамнотежа бидејќи и двете страни можат да бидат сосема добри на свој начин. Силата на разумот е таму.

ВОДОЛИЈА

Со вас, оваа полна Месечина се случува во осмото поле на трансформации, така што треба да прифатите некои работи без лутина и да гледате на сè што ве иритира од друг агол. За некои чувства што ви се случуваат, сè уште чувствувате мир на умот.

РИБИ

Со вас, полната месечина се случува на седмото поле, што ве упатува да воспоставите рамнотежа за да бидете посвесни и да постигнете дека вашите соништа се остваруваат. Сè што е можно сега треба да се види пореално и да се поправат некои ваши илузии.

Loading...
Next Post

(ВИДЕО) ОНА БЕШЕ ЖЕНСКИ АЦА ЛУКАС И НАЈУБАВА СРПСКА ПЕАЧКА! Влезе во СЕКТА и сега ја викаат Маха Матра!

Во деведесеттите години во Србија владееше турбо-фолкот (иако и денес не е многу поразлично), а убавата пејачка Марина Живковиќ се појави на таква сцена и брзо победи. Во 1995 година, таа пееше дует со Ванеса Чошкиќ „Син хаос“ и се проби на сцената. Нејзината популарност вртоглаво се зголеми. Толку многу […]