ВИ ЛЕГНАА ЛИ ПАРИ НА СМЕТКА ОД Мој ДДВ: Еве како да проверите

admin22

Управата за јавни приходи најави дека исплатата за првото тромесечје ќе се изврши месецов.

Граѓаните кои учествуваат во овој проект и скенираат сметки од неодамна имаат можност за увид во износот за поврат на 15 отсто од ДДВ, односно можат да проверат колку поврат на данок можат да очекуваат на денот на исплатата.

Вашиот статус за поврат на данок може да го проверите на официјалната веб – страница https://mojddv.ujp.gov.mk

Управата за јавни приходи ги повикува граѓаните кои ја користат апликацијата МојДДВ, да извршат проверка на внесените податоци за трансакциска сметка или доколку не е внесена истата да ја внесат во апликацијата МојДДВ за да им се изврши враќањето на данокот.

loading...
Loading...
Next Post

Две лица повредени во сообраќајка кај скопската Железничка станица

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случила утринава во 3:35 часот на крстосницата на булеварите Кузман Јосифовски Питу и Никола Карев во Скопје, кај Железничката станица. Како што потврдија за МИА од МВР, незгодата се случила меѓу патничко возило „Форд Фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од […]