(ВИДЕО) БРУТАЛНА ТЕПАЧКА ПРЕД МАРКЕТ: Клиент одбил да стави маска

admin22

Брутална тепачка пред маркет во Крагујевац се случила поради непочитување на безбедносните мерки поради епидемијата на коронавирусот, откако едно лице одбило да стави заштитна маска пред да влезе во маркетот, иако таа е задолжителна.

Во таа прилика, се случил вербален конфликт помеѓу него членовите обезбедувањето

Сето ова го забележал еден од минувачите кој го снимил инцидентот на телефон.

Лицето не носело маска иако постои предупредување во кое се вели дека носењето заштитни маски е задолжителна мерка.

Тој имаше краток аргумент, а потоа и физичка пресметка.

Loading...

Видеото можете да го погледнете овде:

loading...
Loading...
Next Post

Д-р Стојанов: Веќе нема познати кластери, вирусот се рашири низ цело Скопје

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов главниот град е најголемото жариште, а активни се 2.010 случаи. Стојанов објаснува дека сега е потешко затоа што со кластери полесно се менаџира ширењето. Тој […]