(ВИДЕО-ФОТО) МВР ПОТВРДИ: Синоќа уапсени 3 мигранти во Кисела Вода

admin3

На 08.04.2020 во 19,00 часот на ул.“Дими Хаџи Димов“ во Скопје пронајдени биле три лица – мигранти: Ј.Б.(24) од Сирија, К.Б.(33) од Палестина и Р.М.(35) од Мароко. Тие биле приведени во Полициската станица Кисела Вода, за понатамошна постапка.

Според видеото кое стигна до нашата редакција мигрантите се приведини кај познатиот триаголник „Шампионче“ во скопска Кисела Вода.

Уапсени се две машки и едно женско лице, но не е познато од која земја се дојдени.

Повеќе детали во текот на утрешниот ден.

мигрнати Кисела Вода

Полициски час 08,04,2020 уапсени тројца мигранти во Кисела Вода

Публикувахте от Ја Сакам Македонија в Сряда, 8 април 2020 г.

loading...
Loading...
Next Post

СПАСЕТЕ СИ ГИ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Моќна напивка за чистење од само три состојки

Дури и ако не конзумирате цигари и водите сметка за вашето здравје, само пасивното пушење, односно престој во друштво на пушачи ќе остави сериозни последици на вашите бели дробови. Затоа прочистете ги своите дишни патишта со помош на три состојки кој поголем број од нас ги има во кујната. Комбинација […]