(ВИДЕО) Кај нас полицијата пишува казни, а во Албанија се фаќа на оро со зетот и невестата !!!

admin22

Додека кај нас се вршат присилни наплати и се зголемуваат казните за време на пандемија и економска криза, Владата во соседна Албанија донесе одлука да им ги прости сите казни на граѓаните изречени во периодот на пандемијата.

Имено, албанската Влада донесе одлука со која до 15-ти идниот месец ќе им бидат вратени на граѓаните парите наплатени на име казни, одземените лиценци за работа, возачки дозволи и возила,кои биле изречени во период на пандемија, поради непочитување на пропишаните мерки.

Исто така на интернет се појави видео од соседна Албанија кое е снимено неодамна, каде што полицијата се весели со зетот и невестата. 🙂

https://www.facebook.com/watch/?v=853898265140131

loading...
Loading...
Next Post

Дневен хороскоп за 27 октомври 2020: Овенот креативен, Јарецот ќе добие нова понуда за работа

ОВЕН Многу сте креативни и смислувате необични начини за решавање на работните проблеми. Имате нагласена потреба за блискост со партнерот и инсистирате врската да биде од интензивен тип. Главоболка. БИК Има одговорен, сериозен и детален пристап на работа. Ниту една ситница не може да ви „помине“.Партнерот е нервозен, а вие […]