(ВИДЕО) Како во 90-тите: Пaднa Бopиcoв почнaa aтeнтaтитe по бугapcките улици

admin22

Еден маж бил застрелан во неговиот луксузен автомобил на Обиколницата во Софија во близина на раскрсницата со Симеоновско Шосе, пренесува БТВ.

Според непотврдени информации, убиецот бил маскиран. Ја чекал својата жртва на семафорот. По атентатот успеа да избега. Според телевизиски извори, убиениот е 46 години и е познат криминалец.

На лице место има полиција, а сообраќајот се пренасочува.

Loading...

Нова ТВ пренесува дека според неофицијални информации, убиениот е сопственик на застапништво за автомобили. Тие исто така додадоа дека во автомобилот имало мало дете. Сигналот до полицијата е даден во 20.08. Брзата помош пристигна за 12 минути.

Николај Дракополов (46) е човекот кој беше застрелан во неговиот црн џип мерцедес Г-класа на софискиот бул. Симеоновско Шосе.

loading...

Тој е сопственик на застапништвото за автомобили Тони-Авто. Бил застрелан во главата додека чекал на семафор.

Министерството за внатрешни работи даде брифинг за убиството на 46-годишниот бизнисмен во Софија.

Човекот патувал во автомобилот. На предното седиште имало 11-годишно дете, но тоа не било повредено, а семејството го однело детето кога започнале истражни дејствија. На лице место пристигнал форензичар, претстои увид на местото на настанот. Ова го изјави градскиот обвинител на Софија Илијана Кирилова, која е на местото на злосторството.

Отпрвин беа пронајдени две чаури. Треба да се направат сите испитувања што се прават во такви случаи. Таа потврди дека жртвата е сопственик на застапништвото за автомобили Тони-Авто.

Сигналот е даден во 20.04 минути на телефонскиот број 112 од возач на автомобилот, кој застанал на семафорот. Според првичните податоци, тој слушнал дека се пукало кон застреланото лице, кое има 46 години. Веднаш беше формирана организација, екипи на Софиската дирекција за внатрешни работи го оградија местото со цел да го зачуваат и да соберат физички докази, изјави директорот на софиската полиција Георги Хаџиев.

Постојат податоци за постоење на кривични регистрации, како и други податоци за него, но не можеме да споделиме повеќе информации што би ја попречиле истрагата, рече Хаџиев.

Loading...
Next Post

Почина 19-годишна девојка од Битола која беше суспектна но не и тестирана на Ковид-19

Почина најмладиот пациент во Ковид-центарот во Битола, 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, но не беше тестирана. „Девојчето почина неколку часа по приемот, беше донесена во екстремно тешка состојба, почина пред да биде земен брис и не е во ковид позитивните починати“, вели директорката на […]