(ВИДЕО) КАКОВ МАЛЕР: Шеташе низ улица по дожд и го удри гром!

admin22

Маж од Јужна Каролина има среќа што остана жив, откако гром го погоди на патеката по која се движеше.

Драматичната снимка е снимена во близина на Академијата за технологија, а ја објави „Вашингтон пост“. Видеото прикажува како Ромулус Мекнил оди по патеката за време на дождот со чадор во раце.

Додека се движеше, Мекнил го изненади гром, кој беше видлив на само неколку метри од местото на кое се движеше.

Поради громот Мекнил скокна, го фрли чадорот и на момент застана, по што го зема чадорот и избега во засолниште.

Мекнил за малку ќе настрадал, а почуствувал и краток шок па поради тоа го фрлил чадорот.

Loading...

loading...
Loading...
Next Post

УТРЕ Е ГОЛЕМ ПРАЗНИК: Се слави Свети Атанасиј, после овој празник сѐ е полесно…

Утре е Св. Атанасиј Велики, голем борец за вистинското православие. Именден празнуваат: Атанас, (доаѓа од грчкото Атанасиос и значи бесмртен), Атанаска, Танас, Тане, Танаска, Насе, Насте… Нашиот народ два пати го празнува споменот на свети Атанасиј Велики. На 31/18 јануари се празнува празникот Танасовден ‒ зимен, а на 15/2 мај […]