(ВИДЕО) Луѓето се сомневаат во се и сешто: Небото над Куманово вчера е забележана невообичаена појава

admin22

На небото над Куманово вчера попладне е снимена невообичаена појава на единечен облак кој според она што може да се види на видео снимката е статичен и во чудна елиптична форма.

Голем број граѓани на Куманово, но и на социјалните мрежи веднаш почнаа со негодување во врска со оваа појава, чии што теми на загриженост одат до таму што кажуваат дека некој од небото над градот прска со таканаречена Корона.

Ова е снимано над Куманово вечерва. Некој дечко го снимил случајно пред зајдисонце. Облак не е милијарда посто. Еве кој ни фрлат од „таканаречената КОРОНА”!!!, стои во една таква објава на Фејсбук

Ова е снимано над Куманово вечерва. Некој дечко го снимил случајно пред зајдисонце. Облак не е милијарда посто. Еве кој ни фрлат од "таканаречената КОРОНА"!!!

Публикувахте от Методија Трајаноски в Сряда, 8 април 2020 г.

Дополнително, и читателка која го видела видеото ја потврди автентичноста на оваа несекојдневна и невообичаена појава и ни испрати фотофрагија која ја сликала од Скопје, а на која исто така се гледа овој чуден облак со елиптична форма.

Извор

Loading...
loading...
Loading...
Next Post

Онлајн нарачки на неколку продавниции и маркети во Кисела Вода за вике на полициски час

Општина Кисела Вода соопшти дека за време на продолжениот полицискиот час викендов, на нејзина територија ќе работат неколку деловни субјекти за достава на храна и лекови, кои претходно аплицирале на Јавниот повик на локалната самоуправа. -За онлајн работа за достава на неопходни прехранбени намирници во сабота и недела, достапни ќе […]