(ВИДЕО) Михаела Јаневска која е излекувана од коронавирусот со песната „Stand by me“ им се заблагодари на медицинскиот персонал

admin22

Михаела Јаневска која на Инфективната клиника се лекуваше од коронавирусот преку Фејсбук се заблагодари на медицинскиот персонал.

„Откако се изборив со коронавирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот.

Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејки своеволно отидов директно од авион во болница. Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати.

Loading...

Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се се уште во болница.

Ова е за вас ❤️“, напиша Јаневска на Фејсбук.

loading...

(ENGLISH BELOW)Откако се изборив со коронавирусот и ја напуштив болницата со два негативни теста, се чувствувам како најсреќниот човек на светот. Многу сум среќна што сум конечно дома, бидејки своеволно отидов директно од авион во болница. Големо благодарам до сите доктори и медицински сестри кои се грижеа за мене и продолжуваат да се грижат за сите останати. Денеска пеам за сите нив и за сите пациенти кои се се уште во болница. Ова е за вас ❤️After fighting off the coronavirus and leaving the hospital with negative tests I am the happiest person on earth. I’m also so very happy to be home since I went directly from the plane to the hospital. A big thank you to all the doctors and nurses who took care of me and continue to take care of everyone else. Today I sing for them and for all the patients still in the hospital. This is for you ❤️

Публикувахте от Mihaela Janevska в Вторник, 31 март 2020 г.

Loading...
Next Post

ДО КАДЕ ЌЕ ИДЕ ЛУДОСТА: Лажела дека има коронавирус во Кочани и добила пријава

Лице од Кочани на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е позитивен на коронавирус, по што локалната полиција поднесе пријава против него до Јавното обвинителство. Надлежните велат дека е непростливо некој да шири недоразбирање и заблуди за време на епидемија со што би може да предизвика несакани последици. – На […]