(ВИДЕО) Мицкоски: „Можеби сум го прележал вирусот, имам антитела“

admin22

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Клик Плус“ на ТВ21 истакна дека последното серолошко тестирање открило дека има антитела на коронавирусот.

„Имам антитела на вирусот. Можеби сум го поминал на нога што се вели, а да не сум знаел дека го имам. Кај мене двајцата родители беа позитивни.

Што ми вели еден доктор, сега имам ковид штит“, рече Мицкоски на крајот од гостувањето во ТВ21.

loading...

Уште еднаш порача на граѓаните, како и на оние кои ќе бидат дел од најавените протести и утре и в сабота, да почитуваат дистанца и да носат заштитна опрема.

Loading...
Next Post

Бошковски: Да се отворат архивите на УДБА и да се види кој кодошел на Белград

Претседателот на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски смета дека храброста на политичарите да ја кажат вистината е прогресивен и потребен чекор во македонската политика. „Демократијата бара различни мислења, ставови како и дебати на битни теми. Но, неминовна и ноторна потреба е да се реши една работа која со […]