(ВИДЕО) „МУ АКНА КЛОЦА“ НА КОСТА ПЕТРОВ ЗА „30 ПРАШАЊА“: Шилегов нема време, има многу работа

admin22
loading...

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов немаше време да го сними видеото од партиската кампања „30 прашања“.

Сѐ повеќе, се чини, згуснува распоредот во СДСМ. За разлика од вицепремиерката за економски прашања – Мила Царовска, техничкиот премиер – Оливер Спасовски, министерката за одбрана – Радмила Шекеринска, портпаролот на СДСМ – Костадин Костадинов и директорката на УЈП – Сања Лукаревска, кои срдечно му отстапија по неколку минути на своите работни места на потпретседателот на пapтијата – Коста Петров, за да му одговорат на 30 прашања, од минатата недела се забележуваат промени.

За да го направи мини-интервјуто со министерот за информатичко општество и администрација – Дамјан Манчевски, Петров мораше, претпоставуваме поради презафатеност на министерот, да му се придружи во теретана уште во раните утрински часови, пред Манчевски да оди на работа.

– Не извини, имам многу работа, одговори Шилегов на прашањето на Петров по што ја затвори вратата.

Публикувахте от Петре Шилегов в Петък, 7 февруари 2020 г.

loading...
Loading...
Next Post

Чувајте се само од една работа: Од вечерва до недела февруарска полна месечина

Супермесечината ќе се појави на небото овој викенд со најголема видливост на 9 февруари во раните утрински часови. Месечината ја добила придавката снежна по месецот февруари, за кој се смета дека е месец со најмногу снег во годината. Астролозите сметаат дека би требало да се обрне внимание и на можните […]