(ВИДЕО) МВР со детали за видеото каде се гледа како полицијата тепа едно лице кај Неготино

admin22

На 26.01.2020 година кај с.Црвени брегови – неготинско при сообраќајна контрола на товарно моторно возило марка „сканиа“ со скопски регистарски таблици управувано од Л.Д.(24) од Виница се констатирани повеќе прекршоци, по што, е побарано од возачот во придружба на полициски возила да се упати кон Полициската станица – Неготино.

Кога стасале кај железничкиот премин колоната била пресретната од автомобил марка „Сеат алтеа“ со тетовски регистарски броеви и им било попречено движењето.

Во моментот кога реагирале полициските службеници, неовластено биле снимени од седумнаесетгодишен малолетник од Виница. По барање од полициските службеници да им го предаде телефонот малолетникот одбил да го даде и почнал да ги навредува.

Видеото е снимено денеска претпладне во Црвени Брегови, Кавадарци.Во видеото се гледа како полицајци вршат физичко насилство врз едно момче, кое според авторот на видеото има само 15 години. Тој вели дека момчето во рацете држело документи и ништо друго што би можело да ги испровоцира полицајците.Нема да навлезам во детали како настанал целиот инцидент, но #МВР мора да го истражи овој случај.Video është xhiruar paradite në vendin "Crveni Bregovi" të Kavadarit.Aty shihet se si policia ushtron dhunë fizike ndaj një djaloshi që sipas autorit të videos është vetëm 15 vjeçar. Ai siguron se djali në dorë ka pasur vetëm disa dokumente dhe asgjë tjetër që mund ti ket provokuar policët ta sulmojnë. Se si ka ardhur deri te ky incident nuk po hy, por #MPB duhet patjetër ta hetojë

Публикувахте от Furkan Saliu в Неделя, 26 януари 2020 г.

Лицето е лишено од слобода и задржано во Полициската станица до целосно документирање на случајот, по што, ке биде поднесена соодветна пријава.

loading...
Loading...
Next Post

Доаѓа судниот час: Земјата ќе биде погодена од голема катастрофа, еве кога се очекува големиот удар

„Големата катастрофа, која што ќе ја предизвикаат ураганите Катерина и Мајкл, ќе се случи – можеби утре, можеби за неколку децении, напишал Бафет во годишното писмо до акционерите на компанијата „Беркшир Хадавеј“ од Омаха. Според неговите зборови таа катастрофа може да биде ураган, земјотреси, смртоносен вирус или може да биде […]