(ВИДЕО) „РАСПАЛИ“ и Зекири на ФБ: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција

admin22

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири по одложувањето на седницата во Собранието, на Фејсбук напиша „ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција“.

Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ. ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција и коалиција на тесните интереси на одредени кругови во нивните редови. СРАМОТА, напиша Зекири.

Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ.ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција и коалиција на тесните интереси на одредени кругови во нивните редови.СРАМОТА!!!Talati dhe BDI edhe njeher treguan ftyren e vertet te tyre kriminale bashke me pobratimat e tyre nga VMRO DPMNE.DUI dhe VMRO DOMNE ripertrin kolacionin e krimit dhe interesit te qarqeve te caktuar brenda subjekteve te tyre.TURP!!!

Публикувахте от Muhamed Zekiri в Четвъртък, 13 февруари 2020 г.

Претходно порака испрати и гебералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски кој најави доколу не се донесат битните закони посебно тој за јавно обвинителство, можо е ново парламентарно мнозинство, нова влада и избори во редовниот термин.

loading...
Loading...
Next Post

ЏАФЕРИ ЛУТ И НЕРВОЗЕН: Собранието ќе се распушти во недела

Собраниската седницата за предлог-законот за јавно обвинителство и за предлог-законот за јавни обвинители започна вечерва во 22 часот со отворање на расправата, но потоа претседателот на законодавниот дом Талат Џафер ја прекина седницата и расправата ја одложи за утре во 11 часот. На почетокот од седницата забелешки изнесоа координаторите на […]