(ВИДЕО) Што се случува со три баби кога ќе решат заедно да седат во самоизолација?!

admin22

Три жени кои имаат повеќе од 70 години решија да ја поминат заедно самоизолацијата. Дорин бернс, Керол Спарк и Доти Робинсон се познаваат повеќе од 40 години и сите живеат во Салфорд.

Кога најавија построги мерки на борбата против ширењето на коронавирусот, овие три пријателки решија заедно да ги поминат долгите денови.

Во интервју за „Би-Би-Си“ покажаа дека се забавуваат како никогаш досега во животот и кажаа дека обезбедиле доволно вино.

„Сега ќе седиме седум дена, а потоа ќе видиме што ќе правиме“, објаснија во разговор со репортерка од познатиот медиум.

loading...
Loading...
Next Post

Фотографија која ќе ви го скрши срцето – прва средба на дедо и внуче… На прозорец

Фотографијата од еден дедо во Ирска кој првпат го запознава своето новородено внуче преку прозорец поради коронавирусот го растажи целиот свет. Новопечениот татко Мајкл Галакор сакал своето синче да го запознае со неговиот дедо, но поради коронавирусот средбата морала да се реализира на малку поразличен начин. Емотивната сцена ја забележала […]