(ВИДЕО) СТРАШНО: Погледнете како кинеската полиција ги фаќа заболените од коронавирусот!

admin22

На интернет кружи видео кое стана вистински хит на социјалните мрежи, а се работи за коронавирусот кој се рашири низ целиот свет.

Поточно, станува збор за вежба на кинеската гранична полиција во пронаоѓање на возач кој е потенцијално заразен и не сака да оди во изолација.

На видеото се гледа како полицискиот службеник најпрво го запира автомобилот и преку скенерот забележува дека возачот има висока температура. Сепак, возачот одбива да оди со полицијата и тогаш започнува акцијата…….

Loading...

Loading...
Next Post

(ВИДЕО) Путин доби понуда за брак: Го тресе светот, ама нема храброст да се ожени по вторпат

При посетата на Иваново рускиот претседател Владимир Путин се сретнал со граѓаните, а една девојка извикала кон него: „Ожени се со мене“. Тој се насмевнал и кратко разговарал со девојката. Иако во Русија е табу тема да се зборува за приватниот живот на Путин. Сепак од пред неколку години се […]