(ВИДЕО) ВО СКОПЈЕ НИКОЈ НЕ ПОЧИТУВА МЕРКИ: Градот преполн со луѓе

admin22

На чекор ли е Македонија до полициски час – владината седница е закажана за 18 часот.

Според најавата ќе се одлучува токму околу рестрикции на движењето.

Според информациите на тв 24 владата да донесе уредба за да ги одложи изборите.

Од друга страна пак се чини дека во Скопје мерките и предупредувањата не стигнуваат до граѓаните.

Извор и видео: Телевизија24

Loading...
loading...
Loading...
Next Post

НОВИ ЗАБОЛЕНИ ВО ШТИП СО КОВИД-19: По бабата заболени се мајката и дедото на девојчето од Штип

Четиригодишното девојче од Штип заразено со корона вирус е со благо изразени симптоми информираат од штипската Клиничка болница. По девојчето и една од бабите тестовите за присуство на вирусот Ковид 19 се позитивни и за мајката и дедото. Со тоа бројката на заразени во Штип се искачи на четири, сите […]