Владата му „стави рампа“ на министерот Чулев во МВР

admin22

Решенијата за распоредување во Министерството за внатрешни работи кои беа деонесени пред 3-4 дена од техничкиот министер за внатрешни работи Наке Чулев, вчера беа поништени.

Како што соопшти владината прес служба, вчера на седница на Владата, врз основа на Законот за Влада на Република Северна Македонија, усвоена е одлука за поништување на 89 решенија за распоредување на работно место што ги донесе техничкиот министер за внатрешни работи Наке Чулев на 6 и 7 февруари оваа година.

loading...
Loading...
Next Post

4 хороскопски знаци кои ве гледаат во очи и ве лажат!

Звучи сурово, но вистина е дека има луѓе околу вас кои лесно можат да лажат дури и додека ве гледаат во очи. Болно е да се признае, но тоа е вистината, а некои од овие лажговци се ненадминливи во манипулациите. Измамниците се толку вешти во лажењето што можат да направат […]