ВНИМАВАЈТЕ СО НИВ: Овие три хороскопски знаци најмногу лажат

admin22

Без разлика дали се работи за бели лаги или вистински големи лаги, некои од нас се повеќе склони од други и немаат грижа на совест додека лажат.

Близнаците се познати по тоа што често се премислуваат и не се секогаш доследни, па нивните лаги често и не се намерни. На Близнаците им е тешко да останат доследни на зборот, па на крајот се најголеми лажговци, дури и кога тоа не им е правата намера.

Многумина можеби би се изненадиле, но екипата родена во знакот на Лав има периоди кога ги преувеличува работите толку многу што на крајот тие се претвораат во лаги. Поради нивната природа, Лавовите сакаат да бидат во центарот на вниманието, вистината често им е банална и здодевна, па сакаат да ги зачинат работите со некоја лага.

Рибите често сакаат да глумат жртви, па затоа сакаат да предизвикаат емпатија кај другите. Рибите тешко е да ги фатите во лага, бидејќи делуваат прилично искрено.

loading...
Loading...
Next Post

(ВИДЕО) Силно невреме ги зафати Хрватска и Бих, издадено предупредување за цел балкан

Силно невреме со грмежи, дожд, ветер и град попладнево и вечерва ја зафати северна Хрватска и се прошири кон целата земја и кон Босна и Херцеговина, а во некои места во двете држави властите издадоа предупредување за можни поплави. Во хрватскиот град Сењ, улиците се целосно под вода, а поплавени […]