ВО ЖИВО: СДСМ прогласува победа

admin22

Проследете го обраќањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев од изборниот штаб на коалицијата Можеме во хотелот Белви.

Следете во живо

Loading...
Next Post

УШТЕ НЕ Е КОНЕЧНО: Еве по колку пратеници имаат СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, АА-А, Левица и ДПА

Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ во новиот собраниски состав ќе има 46 пратеници, коалицијата предводена од ВМРО- ДПМНЕ 44, ДУИ 15, Алијанса за Албанците и Алтернатива 12, Левица два и ДПА еден, покажува симулацијата на Државната изборна комисија врз основа на првичните неофицијални резултати од вчерашните предвремени парламентарни избори од […]