Вучиќ искрено за борбата против коронавирусот: Направив само една единствена грешка, да не ја направев немаше да имаме волкав проблем

admin22

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјавил дека за време на борбата со коронавирусот направил само една грешка.

„Само една грешка направив“, рекол Вучиќ и додал:

„Поради Уставот…Да не ја направев, не би имале ни четвртина проблем“.

Вучиќ потоа открил која е таа грешка:

„Ги пуштивме сите наши луѓе во земјата“.

Loading...

Претседателот на крајот потсетил каде сите авиони на Ер Србија оделе по српски државјани.

„Го молам како Господ дојдените од странство за дисциплина. Покажавме колку големо срце има Србија, затоа што Србија е добра со сите кога е тешко. Затоа и е едина и единствена, наша татковина“, заклучил Вучиќ.

loading...
loading...
Loading...
Next Post

Екс директорката на Кожно-ЦАЦА корона им пренела на пет лица

Пет лица од контактите на директорката на Клиниката за дерматологија, Нина Цаца Билјановска, се позитивни на коронавирусот, покажале тестовите направени во Институтот за јавно здравје. Министерот Венко Филипче рече дека тие немале симтоми, и сите се колеги, здравствени работници кои биле во домашна изолација 16 дена. – Од тестирани 30 […]