Заев на прес конференција откри од каде се заразил сопартиецот Зекири

admin22

Заев: Зекири се заразил на ифтарска вечера кај неговиот брат

-Потпредседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, се заразил со вирусот на ифтарска вечера кај неговиот брат ,семејството на снаата го имале вирусот – одговори лидерот на СДСМ на прашање на новинарите како СДСМ, која вели дека ги почитувала мерките за превенција од зараза, има покрај Зекири има уште еден заразен, директорката на УЈП, а двајца министри се во самоизолација.

-СДСМ е голема партија има преку 120 илјади членови и активисти, мерките ги почитуваме но мора да признаеме дека вирусот е уште тука и дека ни е потребна уште поголема будност и секако институции кои ке се грижат истите целосно да се почитуваат – рече Заев. Ни треба парламент и институции кои ке со борат со вирусот и ќе преземаат мерки за економијата и затоа 22 дена по вонредната состојба односно на 5 јули избори мора да има.

loading...
Loading...
Next Post

Од денеска ви се насмевнува среќата: За овие три знака јуни ќе биде посебен!

Лав Во Јуни, лавовите ќе имаат чести или необични соништа, визии или претчувства поврзани со луѓе што починале, не мора да се ваши роднини, токму спротивното. Тие ќе се однесуваат на ваши пријателства од минатото или луѓе кои ги знаете со години. Поволен месец на финансиски план за жените-лав. Очекувајте […]