„Жими сè, ќе го јадат џандарите, веруј ми“ – полицаец фатен за врат при апсење на „Партизанска ВИДЕО

admin22

Полицајци физички нападнати додека апселе неколку лица пред пекарата „Силбо“ на булеварот „Партизански одреди“. Од видеата кои се јавно споделени најпрво се слуша вербална расправија, која потоа, прераснува и во физичка пресметка.

Пред едно од лицата да го фати полицаецот за врат, држејќи го за униформата и туркајќи го, му вели: „Ајде бе удриме, ајде“, а истовремено, лицето кое снима сугерира: „Остај нека те удри. Ако бе, ќе оди ова во дисциплинска, сите ќе…“. Откако едно од лицата употребува сила, а полицаецот возвраќа за да се одбрани, другите се нафрлуваат и викаат: „Не го тепај, не го мавај бе ало“. Тука, лицето кое снима вели: „Удри го, удри го, ќе бегаме“.

Откако на интервенцијата и се приклучуваат и други полицајци, лицата се уапсени, но дури и тогаш даваат отпор на службениците.

Loading...

 

Loading...
Next Post

Овие 3 хороскопски знаци во следните 5 дена ќе доживеат комплетна промена во нивните животи

Конечно судбината ќе одигра важна улога во животите на овие три хороскопски знаци, барем така велат ѕвездите. Од денес 6 до 10 октомври три хороскопски знаци ќе зачекорат кон успехот и ќе ги решат сите проблеми кои ги мачат подолго време. Бик Пет дена хармонија и уживање за Бикот бидејќи […]