Направила ДНК тест и дозна дека семејниот доктор и е вистински татко – Вистината за мајка си ја уништи

admin22
loading...

Мери знаеше дека нешто не е во ред со нејзиното семејство, но до неодамна немаше храброст да се бори со вистината.

Од 12-годишна возраст, Мери Презер (23) од Њу Џерси се сомневаше во искреноста на нејзините родители. Ниту изгледаше како нив, ниту имаше карактер на нив.

Неколку пати сакаше да ги праша дали навистина се нејзините мајка и татко, но секој пат ќе се откаже од намерата да не го расипе семејниот мир и сè што и дадоа во животот.

Мери знаеше дека нешто не е во ред со нејзиното семејство, но до неодамна немаше храброст да се бори со вистината. И, за да дојде до неа, Мери мораше да направи малку истражување.


Мајката Една и таткото Даг се тука од првиот ден од нејзиниот живот. Сликите од детството го покажуваат тоа. Сепак, на фотографиите честопати се наоѓал и матичниот лекар Бенџамин Р. (47) од Њујорк, кој дури секогаш доаѓал кај нив дома за празниците. Згора на тоа, Мери беше најмногу како него. Зборуваа слично, се смееја, имаа скоро исти ставови за животот, пишува ВКТВ.

Можеби тој не беше нејзиниот вистински татко?

Во февруари, откако ја прими вакцината за коронавирус, Мери тргна во мисија да го открие своето потекло. Дошла во канцеларијата на Бен и кога му рекла во што се сомнева, тој поцрвенел за прв пат во животот и се збунил.


Таа го праша дали може да направи ДНК тест со него, или што било што ќе ги потврди нејзините сомневања.

По малку негодување, сепак на крај Бен се согласи. Тој претходно ја праша дали некој ја убедил да го стори тоа или дали тоа е нејзина идеја. Два дена подоцна пристигнаа резултатите – тој беше татко на Мери. Нејзиниот свет беше разнишан како никогаш порано. Ништо не и беше јасно.

Во деновите што следуваа, таа ја одвитка топката на вистината, доаѓајќи до уште пошокантна вистина – ниту Една Пресадер не беше нејзина биолошка мајка! Светот што го познаваше се сруши во еден момент.


„Во тие денови се чувствував како да сум дел од филм, како ништо да не е реално“, изјави Мери за WKTV.

Тогаш нејзините родители, како и д-р Бен, откриле што се случило во минатото. Кон крајот на 90-тите, Бен беше проблематичен млад човек кој влегуваше и излегуваше од врските со брзина на светлината.

Никогаш не успеал да заврши медицинско училиште. Тој бил во многу проблеми. И тогаш ја запозна Лени, млада девојка од Калифорнија, вистинска мајка на Мери Презер.


Една и Даг Пресдер беа најдобрите пријатели на д-р Бен, и штом слушна дека ќе стане татко, тој се пресече целосно. Тој не можеше да состави два нормални дена во животот без никакви проблеми, а камоли да се грижи за дете. Од друга страна, Една и Даг не можеа да имаат деца и тие го сакаа Бен скоро исто како и едни со други.

Дошле до идеја што и донесе на Мери убав и удобен живот. Бидејќи Лени, тогаш 19-годишна девојка со јасни цели во животот, кои се забавни и патувачки, не сакаше да ја задржи својата ќерка, Пресадерови ја посвоија.


Бен исто така се откажа од природно старателство затоа што знаеше дека ако сака да биде во животот на Марија, прво мора да се надмине себе си и своите најлоши навики.

Така, Една и Даг ја воспитуваа Мери, додека Бен работеше малку во Њујорк, малку во Њу Џерси , обидувајќи се да живее нормален, сериозен живот за прв пат.


Додека научила да оди, Бен се „исчистил“ од сè. Марија му ја даде таа желба за стабилност и тој успеа да застане на нозе 3-4 години по нејзиното раѓање. И тој стана матичен лекар на Презедерови. До денес.

– Бен многу, многу пати сакаше да ми ја признае вистината. Ми рече дека ме сака повеќе од кој било друг во неговиот живот, но тогаш знаеше дека нема да биде добар татко за мене.


Не сакам да променам ништо сега, и сега би било доцна за тоа. Би ги повредил Една и Даг. Од друга страна, јас сум возрасен човек кој знае да размислува и да управува. Станав независна, но редовно ги посетувам родителите и вистинскиот татко. Имаше и вечери кога дојдов кај него да ја поминам ноќта.

Сите одлично се согласуваме. Се обидов да дознаам повеќе за мајка ми Лена преку татко ми, но без успех. Никој од нив нема идеја каде може да биде и дали е воопшто жива – изјави Мери за американските медиуми.

Loading...
Next Post

После долго време конечно откриена причината зошто Лепа Брена и Харис Џиновиќ не разговараат

Саша Поповиќ и Лепа Брена, заедно со сопругот на Брена, Слободан Боба Живојиновиќ, го продадоа остатокот од 49 проценти од Гранд продукција на Јунајтед Медиа, кој веќе купи 51% од акциите во 2014 година, открива српски „Курир“. Целата трансакција ќе биде завршена до крајот на оваа година, што значи дека […]