3 хороскопски знаци кои ќе останат без пари поради ретроградниот Меркур

admin22
loading...

Ретроградниот Меркур во 2022 година, кој започна во петокот (9 септември), веќе е во полн ек, а под негово влијание веќе се случуваат секакви непријатни настани.

Една од најголемите неволји, сепак, ќе биде финансиската.

Астролог откри дека 3 хороскопски знаци ќе бидат најтешко попарени од оваа положба на Меркур и токму поради тоа ќе останат без пареа. Специјалистот им предвидува вистински банкрот.

Loading...

Лав

Иако следната недела има многу можности за заработка, ќе имате и некои големи трошоци. Астролозите советуваат да не брзате со купувањата, бидејќи може брзо да се разочарате од инвестицијата или нешто да пукне.

Шкорпија

Скорпиите ќе одат дотаму што ќе мора да земат заем. Проблемот е што парите што ги позајмувате многу брзо ќе исчезнат токму поради ретроградниот Меркур. Ова не е најдобро време да побарате помош од некого.

Водолија

Внимавајте да не направите голема грешка во работата. Ризикувате да изгубите многу пари и голема инвестиција. Експертите предвидуваат голема загуба, уцена или измама. Внимавајте да не ги дадете вашите заштеди на измамник. Заштитете го вашиот имот и не потпишувајте сомнителни документи.

Loading...
Next Post

ПОЛИЦАЕЦОТ МОРАЛ ДА ПУКА: Нападнат полициски службеник во Кратово

На улицата Ѓорги Какашевски во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, затоа што физички нападнал и со остар предмет се обидел да повреди полициски службеник кој извршувал службени дејствија. Притоа, полицискиот службеник испукал два предупредувачки куршуми во воздух. По преземени мерки било […]