Аки вчера се слушнал со синот Кристијан, како да пречувствувал нешто и му ги кажал овие зборови

admin22
loading...

Аки Рахимовски, фронтменот на „Парни Ваљак“ кој почина денеска на 66-годишна возраст, беше вистински рокер, а така и живееше.

Легендарниот музичар во седмата деценија од животот по трет пат стана татко. Ќерката Антонија ја доби со 27 години помладата девојка Барбара Весел, по професија здравствен работник.

Од претходните бракови ги има синот Кристијан и ќерката Едина и веќе беше дедо кога повторно стана татко.

Рахимовски вешто го криеше приватен живот. Негови блиски велат дека со втората сопруга бил 40 години во хармоничен брак, но со неа никогаш не се појавуваше во јавноста, почитувајќи ја нејзината желба да не се експонира во медиумите.

Откако Аки стана татко во поодмината возраст, во медиумите се огласи и Кристијан Рахимовски, неговиот син кој одлучи да тргне по неговите стапки и исто така се бави со музика.

„Никогаш не му судев на татко ми. Имавме несогласувања многупати во врска со некои работи, но дури и во тие несогласувања бевме доволно искрени да не се лажеме. Јас се’ уште ја немам запознаено мојата полусестра. Раѓањето на дете е убава работа.

Да се ​​биде среќен е исто така убава работа. Татко ми има 65 години и најважно е што е среќен. Сè уште не сум ја запознала Антонија, но ќе ја запознам.

Ќе гледам да отидам во Словенија. Сè се случи доста брзо, така што не е голема работа, важно е детето да е живо и здраво. Единствено што можам да кажам е да се остави животот да продолжи“, раскажа тој за „РТЛ Ексклузив“.

Пејачот Кристијан Рахимовски, синот на прерано заминатиот Аки Рахимовски, кој ненадејно не напушти на 67-годишна возраст, е скр шен од веста за заминувањето на голема музичка ѕвезда, пред се неговиот татко.

Иако не беа во блиска релација, во музичката кариера, Аки ато беше неговата најголема поддршка во животот, а страш ната вест ја дозна со тоа што му ја соопшти животната сопатничка на Аки, Барбара.

Како што дознава Вечерњи.хр од извори блиски на Кристијан, двајцата се слушнале и претходната вечер, како и секој ден, не сфаќајќи дека тоа е последен пат. Таа вечер, Аки му повтори на својот син дека се грижи за себе и за своите најблиски поради пандемијата.

„Гледате дека вирусот е луд, само внимавај на твоето здравје, не пуши, внимавај на себе и твоите“, му рекол на Кристијан Аки ноќта пред да го напушти овој свет, како да имал некое претсувство.

Следниот ден со партнерката Барбара и нивната ќерка отишол на патување во близина на Ново Место, каде му се слошило.

Таа веднаш повикала брза помош, но, за жал, кога дошле лекарите веќе било предоцна.

Loading...
Next Post

Матеј Периш синоќа бил активен на Вибер, веднаш се огласи и неговиот татко

Големо внимание во јавноста предизвика снимката на која се гледа како нешто лебди или плива во реката. Наводно е во прашање Матеј, а од друга страна имаше и шпекулации дека е во прашање некаков предмет. Исто така, се шушкаше дека тоа видео можеби и не е направено ноќта кога Периш […]