АНАСТАСИЈА ИСКРЕНО ЗА КАВГАТА СО СНАЈКАТА! Таа откри се за нивната врска, па ја спомна и Цеца

admin22
loading...

Анастасија Ражнатовиќ е искрена за својата пејачка кариера, семејството и Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Анастасија Ражнатовиќ е некој чиј што целиот живот се одвива под крзненото око на јавноста, а сега својата интимност ја разоткри во емисијата „Премиер викенд специјал“.

Пејачката никогаш поискрено не зборувала за приватниот живот, кариерата и семејните односи, па го коментираше и тоа што многумина ја споредуваат со Цеца.

Секако дека сум горда на мајка ми, но колку и да е убава, не сакам така. Некои луѓе не разбираат дека не сакам да бидам таа, сакам да го изградам моето лично име и да дадам свој печат како и на жанрот на музика што го сакам приватно, па тргнав по тој пат.

Таа е нашата најголема ѕвезда, но не сакам да го бркам нејзиниот успех. Го сакам тоа што го работам и се трудам да дадам се од себе“, изјави пејачката. Таа откривај дали ќе сними песна со мајка си:

„Тоа не е тоа! Не сакам да испадне дека сакам да направам нешто преку неа, без разлика што таа ми е мајка. Никогаш не сум имал дуети, баш поради таа причина, сакав сама да си го направам патот во овој бизнис“, додаде таа.

Таа во оваа прилика ја спомена и врската со нејзиниот брат Вељко Ражнатовиќ, но и реши да застане на патот на гласините дека е во кавга со снаата Богдан.

„Вељко и мојот однос е одличен, како и секогаш. Иако е постар од мене, вистината е дека велат дека жените созреваат побрзо од мажите.

Се разбира, тој сега стана доста сериозен поради семејството, но секогаш сме блиски па и сакам така да остане“, вели Ражнатовиќ, па веднаш се осврна на врската со неговата сопруга Богдана:

„Се сеќавам дека пишуваа дека со Богдана сме се скарале, но тоа не е вистина. Вељко го запознав со Богдана, нивната врска е навистина прекрасна, како и мојата и нејзината.

Ја сакам многу, па би ставила Крај на тие гласини дека двете сме во напнати односи, тоа навистина не е така“, искрена е Анастасија.

Loading...
Next Post

Два нови симптоми на „Омикрон“ на кои треба да обрнете внимание

Директорот на СЗО изјави дека овој сој побрзо се шири од делта сојот и дена најверојатно не ги заобиколува ниту вакцинираните, ниту оние кои прележале Ковид-19. За разлика од претходните соеви на коронавирусот кои се манифестираа за околу пет до четиринаесет дена откако човек ќе дојдеше во контакт со Ковид-19, […]