АСТРО ПРОГНОЗА: Следи период на пари, но само ТРИ ХОРОСКОПСКИ знаци ќе бидат среќлии

admin22
loading...

Марс, планетата на акцијата и енергијата, влезе во огнениот Овен и таму ќе остане до 5 јули оваа година

Напуштањето на Марс од Водните Риби и влегувањето во Овен претставува огромна промена што ќе ја почувствуваат сите хороскопски знаци.

Марс се враќа дома кај Овен, што значи дека овде ќе биде најсилен и незапирлив во своите намери.

Додека со Марс во Риби можеби се криеја човечките намери, сега ќе бидеме сведоци како луѓето отворено го покажуваат својот гнев, бес, супериорност, но и доминација.

Марс во Овен е импулсивен и тврдоглав и го претставува машкиот принцип на однесување. Тоа значи дека припадничките на понежниот пол ќе бидат изненадени од однесувањето на мажите, кои ќе направат драстичен пресврт во своето однесување.

Марс во Овен е агресивен, лесно ги губи нервите и сака да ризикува! Луѓето ќе почнат отворено да покажуваат нетолеранција, но исто така ќе можат да ја искористат оваа енергија за да постигнат цели кои претходно беа навидум невозможни.

Со толку силно влијание на Марс, конфликтите се неизбежни на сите полиња.

Поради Марс во Овен, кај луѓето ќе се разбуди натпреварувачкиот дух и борбеноста, а инаетот ќе биде придружното пеење. Ќе бидеме сведоци дека луѓето повеќе од кога било ги бранат своите ставови, но и грешките, бидејќи Марс во Овен е силен и не признава пораз.

Марс во Овен најсилно ќе делува на трите знаци и тоа Овен, Стрелец и Лав.

ОВЕН

Покрај Јупитер во вашиот знак, му се придружи и Марс, кој ќе донесе експлозивна енергија која ќе ја почувствувате. Ако се надевавте на мирен период, сето тоа паѓа во вода, бидејќи Марс нема да ви даде мир.

Со оваа позиција на планетата можете да станете доминантна личност во секое општество и силно да ја промените својата судбина, само доколку сте доволно мудри и паметни.

СТРЕЛЕЦ

Марс во Овен ви носи период со повеќе акција. Марс во Овен ќе разбуди во вас спортски, но и натпреварувачки дух. Ќе треба да бидете најдобри во она што го правите. Ако сте слободни, една личност која носи спортска облека ќе ви го привлече вниманието.

Ова е време на нови познанства, но излегувања на јавни места. Ако имате деца, ова е можност да бидете построг родител.

Периодов може да биде најсреќен за стрелците. Расположен е за одмор, па не вложува доволно труд во бизнисот, но сепак остварува натпросечен профит. Точно, не брзајте да се радувате: таквата неправедна распределба на средствата ќе ги налути колегите.

ЛАВ

Марс во Овен ви носи силен нагон за патување. Ќе уживате во секоја промена на престојот, па затоа треба да бидете подготвени за чести промени. Областа што зборува германски ќе ви одговара.

Ако одлучите да работите во странство во лето, можете да очекувате понапорна работа. На овие визионери јуни ќе им помогне во исполнувањето на нивните професионални соништа и цели во кариерата. Можеби ќе се чувствувате безгрижно и нема да имате проблеми да ги изразите вашите емоции што дополнително ќе го зацврсти вашиот став на работното место.

Јуни ќе ви овозможи доволно можности за кариера и ќе ве постави во центарот на вниманието. Вашата напорна работа ќе се исплати во јуни што ќе доведе до преубави промени и раст во кариерата.

Така, за нив јуни станува почетна точка на патот кон личната среќа и благосостојба. Само во јуни наеднаш почнуваат да успеваат.

Марс во Овен негативно ќе се одрази на Јарците, Вагата и Ракот.

Loading...
Next Post

(ФОТО) ЦЕЦА ПЛАЧЕШЕ ПОРАДИ ОВОЈ ПОДАРОК ​​НА ГУДЕЉ : Фудбалерот им приреди големо изненадување на Ражнатовиќ

Фудбалерот Немања Гудељ направи големо изненадување за Ражнатовиќ. Популарната млада пејачка Анастасија Ражнатовиќ вчера го прослави својот 24. ти роденден во еден познат белградски ресторан, а со својот стајлинг ги оставила присутните без здив. Анастасија за оваа посебна прилика избрала црн краток фустан, а на рацете имала нараквици од тантела. […]