Астрологот Пол Глоба со лоши вести за 4 хороскопски знаци: Осудени на осаменост

admin22
loading...

Секој од нас сака да најде вистинска љубов. Оние кои веќе ја пронајдоа својата втора половина се помеѓу среќните. За другите, процесот продолжува.

Но, понекогаш имаме чувство дека нема да ја најдеме вистинската личност.

Меѓутоа, сега познатиот астролог Пол Глоба објави ноќнарска вест која може директно да ги собори претставниците на четири хороскопски знаци.

Според него, тие не се предодредени да го најдат својот духовен партнер.

Еве тажен список на знаци со четири ѕвездички што можеби никогаш не ќе го најдат својот духовен партнер:

Овен

Овен е категоричен и секогаш уверен во својата невиност. „Јас“ е голема буква во нивната азбука. Во младоста, тие имаат многу односи, од кои некои продолжуваат во форма на кохабитација.

Сепак, повеќето од нивните партнери брзо се уморни да живеат според тоа „јас“ и во најдобар случај се чувствуваат „најдобриот пријател на човекот“, но не и од нивната половина.

Овните се помалку и помалку склони да бараат нови љубовни авантури со возраста, во нешто друго: на работа, на пример, или во грижа за внуци или дури и миленичиња.

Близнаци

Тие живеат сами за себе. Партнерите кои сакаат долготрајна врска, семејство, па дури и деца, со текот на времето, се фрустрирани од сознанието дека нивните Близнаци се добра личност, но не е за заедничко живеење. Близнаците едноставно не го сакаат тоа.

Стрелец

Претставниците на овој хороскопски знак се љубители на секојдневни и необврзувачки романи. Стрелецот го цени неговиот личен простор.

Неопходно е да се направи чуда на храброст и да се влезе во неговото срце. Но, шансата за тоа да се случи е многу мала, и треба да знаете дека Стрелецот поминува низ животот и оди од една во друга врска без многу, многу размислување.

Водолија

Овој знак е многу променлив. Тој е способен за подмолност, па дури и предавство. Тој дури е во состојба да ја напушти својата друга половина без предупредување ако е уморен од врската.

Со текот на годините, има помалку романса во односите на претставниците на овој хороскопски знак, а на крајот Водолијата едноставно се помирува со својата осаменост.

Loading...
Next Post

Св. Никола: Сè што фатил – позлатил, сè што рекол – се случило

Утре, 19ти декември е празникот Св.Никола – празник посветен на овој чудотворен светец. Многу семејства го сметаат за свој заштитник и на овој ден во кругот на семејството и пријателите ја прославуваат куќната слава во чест на неговото име. Кој бил Св.Никола? Никола бил син единец на моќни и богати […]