Новости кај Благица Павловска: Пејачката е пред четврти брак?

admin

Благица Павловска покрај нејзините хитови, позната е и по интересниот љубовен живот, поточно трите брака. Првиот брак ѝ беше во Сараево, за него малку се знае. Пред две години, таа на Фејсбук се пофали дека е во љубов со извесен Тале, со кого објави фотографија како се бакнува. „Среќна сум што […]

Јелена Карлеуша е асоцијална и ѓаол: Музичар откри непознати детали за познатата пејачка

admin

Многу необични детали за Јелена Карлеуша откри пејачот Ѓорѓе Давид. Давид зборуваше за српските медиуми и во таа прилика ги откри деталите од снимањето на „Ѕвездите на Гранд.“ Во изјавата, тој ја ја задеваше и Јелена Карлеуша, за која смета дека е наводно асоцијална. Јелена и Давид заедно се дел […]

Висок шлиц и хаљина бела – Ина Многуфина конечно го откри својот идентитет? (ФОТО)

admin

Познатиот лик од социјалните мрежи, Ина Многуфина, многу често ги коментира случувањата во нашата земја, на интересен, хумористичен начин. Има многу следбеници на социјалните мрежи, таа е луцидна, а нејзиниот сарказам привлекува многу следбеници, кои со нетрпение очекуваат кој јавен ќе се најде на дневното мени на Многуфина. Во една […]

Се враќa ли Мило уште појак – овој човек е како Монарх на Балканот

admin

Просрпската, а истовремено и проевропска владејачка коалиција, која ја предводи премиерот Здравко Кривокапиќ, е во криза од самиот почеток. И тоа додека владата на Кривокапиќ се соочуваше со побеснетиот трет бран на пандемијата на ковид-19, поради што во еден момент на улиците беше изнесена војската за да го контролира спроведувањето […]

Филипче Венко: Ние не спиевме за да ја изменаџираме кризата, а овие ни правеа сопки на секој чекор

admin

-Додека ние не спиевме за да ја менаџираме корона кризата, ВМРО-ДПМНЕ се будеше со идејата како политички да профитира, рече потпретседателот на СДСМ Венко Филипче на граѓанската трибина на СДСМ во Гостивар. Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ во текот на најголемата здравствена и економска криза, што го зафати светот лажеше, креираше лажни […]

Хуманитарецот Бате Аце од Штип: Рмбавме 24 саата, им направивме куќа, за на крај свекорот да ја напуде снаата со трите деца

admin

Александар Горгиевски од Штип, или популарниот Бате Аце е познат хуманитарец, кој организира акции за помош на луѓе кои се соочиле со губење на својот дом од разни причини. Но Бате Аце, пред неколку дена информира за несекојдневен настан, на луѓе на ко им помогнал. Еве што се случило: „На […]

Денис Космонаутко: Нема да бидам дел од имунизацијата, имам вишок орган во мене – морам на принуден одмор

admin

Денис Јанкуловски, алијас Денис Космонаутко, стана препознатлив лик во оваа пандемиска криза. Тој беше дел од тимовите кои земаа брисеви од домовите на граѓаните, а подоцна и дел од тимовите за имунизација во салата Борис Трајковски. Популарниот Космонаутко со месеци ги анимираше своите следбеници на социјалните мрежи, пеејќи секое утро […]

Грчки агенции им откажале аранжмани на туристи во последен момент пред тргнување – србите не добиле никакво образложение

admin

Минатото лето беше едно од најлошите за туристичките работници, но и за граѓаните кои сакаа да се релаксираат на годишен одмор, од добро разбирливи причини, поради пандемискиот вирус. Ова лето, ситуацијата е смирена и луѓето почнаа да ги планираат своите одмори. Омилена дестинација, се разбира е Грција. Но сепак, се […]

АПЛАУЗ ТУКА: Србин го напиша најјакиот коментар за нашите фудбалери – еве што кажа за Пандев (ФОТО)

admin

Нашата фудбалска репрезентација ги загуби првите два натпревари со Австрија и Украина, но не разочара. Зошто сме на ова Европско првенство, нашите фудбалери покажаа на утакмицата со Австрија, кога речиси до самиот финиш имаа активен резултат и особено во второто полувреме со Украина, кога играта беше во нивните нозе. Сепак, […]

Лејла Рамковска може што сака да направи со своето тело (ФОТО)

admin

Многу фитнес, зумба, пилатес и јога инструктори своите часови ги држат онлајн, а таков е случајот и со Лејла Рамковска. Таа е ќерка на Велија Рамковска, сопственикот на некогашната А1 телевизија и на други медиуми, како и поранешна сопруга на Сефер Цановски, синот на Фиат Цановски. Лејла е мајка на […]