Сопругот на Гавазова, Јасмин со емотивна порака до ќерките (ФОТО)

admin

Гавазова Сузана е една од нашите најбарани и најпопуларни пејачки. Таа пред осум години од родната Струмица раскажа дека се сели во Шведска, каде го сретнала човекот на својот живот. Станува збор за Јасмин Курузовиќ, босанец кој долги години живеел и работел во Шведска. Тогаш Гавазова изјави дека се запознале […]

Зоки Фаци му се развика на Миро екс „Бекстејџ“: Оди бе паси овци во Штип

admin

Водителот Миро Кацаров до неодамна беше заштитно лице на „Бекстејџ“, и зад него се многу интервјуа, прилози, концерти кај нас и во странство. Неодамна, Кацаров објави интересна вест која ги изненади неговите пријатели и фанови. Имено, тој веќе нема да биде дел од „Бекстејџ“, а во статсуот напиша детали за […]

Спасов: Вмро учи од СДСМ. И тоа е добро

admin

ВМРО-ДПМНЕ по повод својот роденден промовираше нова стратегија за настап пред гласачите. Македонија за сите луѓе – новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ, светогледот согласно кој ние ќе дејствуваме. Платформата со којашто ќе допреме до секое срце на секој еден наш граѓанин. Силата која што ќе ги обедини сите искрени и […]

ВМРО менува бои – сака да се допадне на поширока популација

admin

Партијата ВМРО-ДПМНЕ има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за сите луѓе“ која ги обединува сите оние кои ја сакаат својата татковина, кои имаат искрени патриотски чувства, кои имаат волја, капацитет и желба да ја градат […]

Цели 2 години сестра ми се „тркалала“ со маж ми, а јас не сум приметувала

admin

Жално е што живееме во време кога човелките и семејните вредности се сведени на минимум. Се нема никаков обѕир кон брачниот партнер, децата… Но кога во целата приказна е вклучен уште еден член од семејството, тогаш ситуацијата е многу посложена. -Целиот свет ми се урна во една минута. Ми исчезнаа […]

На Трифун Костовски му дојде преку глава – рече дека ќе ги тужи

admin

Здружението за заштита на штедачите од Еуростандар банка, во своето последно соопштение, меѓудругото вели: „…Факт е дека кри мина-лот во Еуростандард банка се повеќе добива на значење во јавноста. До Здружението „Правда за штедачи“ пристигнаа информации, проверени и потврдени, кои ја прошируваат и дополнуваат сликата за направениот криминал со дадениот, […]

Петар Колев до Митко Јанчев: Кмете, кога ќе соберете смелост и ќе им кажете на вашите сограѓани од која година сте бугарски државјанин?

admin

Статус на Петар Колев, кој интегрално ви го пренесуваме: „Ги нарекуваш Бугарите фа -шисти и ок упатори, а во задниот џеб стрчи бугарскиот пасош! Не биди лицемер, не биди како Митко Јанчев и другите лаж ни патриоти! За моја огромна жал, во Македонија бранот на лажни патриоти никако да стивне, особено […]

По повеќе од 3 месеци, Катица Ќулафкова му одговори на Љубчо Георгиевски: Учен, недоучен лику – беда на бугарштината сте

admin

Пред повеќе од три месеци, поранешниот Премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски, ги коментираше ставовите на Академик Катица Ќулафкова, околу односите со Бугарија: „Одговор на Академик Катица Ќулавкова како можност за разобличување на сите еднонасочни квази патриоти! Го прочитав коментарот на академик Ќулавкова и видов што и пречи. Но […]

Ми падна секирата во мед – се омажив во Америка, а на роднините од МК немам намера да им правам свадба

admin

Едно ќе ви кажам, верувајте во своите соништа! Уште коге бев многу мала, некаде во основно образование, си размислував како е да се живее со богатство, да не му ја мислиш од први, до први, сè да ти е средено. Истиот филм си го правев во глава и кога потпораснав, […]

Се разочарав во машкиот род – за да ме вработи, ми бараше

admin

Не сакам да го објавувате моето име, бидејќи вака не сум била п онижена никогаш во животот. Мажена сум и имам мала ќерка. Сопругот не е вработен, нешто подработува на диво амалски работи, ама тоа не доволно за да се покријат трошоците. Живееме под кирија, на поткровје. Јас неодамна останав […]