Денис: Пред 5-6 години на денешниов празник ми се јавува пријателче и ми вика

admin

Јанкуловски Денис, кој во изминатите месеци, секое утро, пред да оди на работа го почнуваше со песна, сега е главен лик во салата „Борис Трајковски“, каде се врши имунизација на населението. Тој на својот профил на социјалните мрежи, како и во минатото, кога одеше во домови и земаше брис за […]

Српскиот претседател кој важи за добро информиран: Вучиќ проговори што ќе се случи набрзо во Косово

admin

Српскиот претседател на новинарите им ја пренесе и најновата прогноза на ММФ за Србија, според која растот на БДП во 2021 година ќе изнесува шест отсто. – Исклучително сум горд на најновата прогноза, што ја добив од ММФ, дека ги сменила проекциите за Србија. Претходно, тие рекоа дека растот ќе […]

Владо Павлов од Кочани распали по познатите водителки: Милена и Спенџарска се лицемерни подсмевачи

admin

Владо Павлов е лик од Кочани, кој секојдневно се јавува по дебатните радио и телевизиски емисии. Павлов остана запаметен кога пред неколку години, се вклучи во живо на фејс од неговиот дом и му вртеше на премиерот Заев, но овој не му се јави. Притоа, Владо Павлов тврдеше дека му […]

Ѓорѓи Спасов: Гордана Силјановска е во право

admin

Статус на Ѓорѓи Спасов: „Голема грешка е Законот за легализација на дивоградбите и уште поголема членот 41. од тој закон со кој се запираат кривичните постапки против оние што беа свесни дека прават кривично дело со градење без градежна дозвола. Гордана Силјановска овој пат е во право и штета што […]

Љубчо: Идејата за трампа на територии беше од луѓе кои и мислеа добро на Македонија

admin

Поранешниот Премиер на Македонија и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, во интервју кај познатиот новинар Васко Ефтов лани, изнесе многу интересни факти за неговата политичка кариера и за луѓето со кои соработувал и со кои бил противник. -Што се однесува до основањето на ВМРО-ДПМНЕ. Можам да ви кажам дека поранешното […]

Латас: Слушнав разговор – маж ми оди на пат, во четврток во истиот стан

admin

Новинарот Драган Павловиќ Латас, важи за близок на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Тој по промената на власта, се повлече од ТВ екраните, за како што кажа, да се посвети на судските спорови кои СЈО ги покрена против него. Латас го нема на вестите на Сител, но го има на социјалните мрежи, а […]

Се огласи водителката Милена и ја кажа својата најголема маана

admin

Милена Антовска- Станковска, популарната водителка од Канал 5 е омилена кај глеачите и поради својата спонтаност пред Тв камерите. Ретки се личностите од естрадата кои може да се пофалат со едно вакво поведение. Единствено врвни професионалци во својата работа, можат да кажат дека за нив не се пишувало во негативна конотација. […]

Битолскиот професор Трајковски: Власт како власт, на сила ќе протурка што сака, им се може – но што со тоа

admin

Статус на Дејан Трајковски: „Власт како власт, на сила ќе ги протурка и електронските учебници и спојувањата на предметите. Им се може, но што со тоа? Би сакал уште отсега да им порачам дека ефектот на овие квази-реформи врз повишувањето на квалитетот на образованието ќе биде најмногу рамен на нула, […]

Принцот мој на бел коњ насреде Цирих ме „клекна на колена“

admin

Во Швајцарски Цирих живеам веќе седум години. Сега не ми е поентата да ви го објаснувам животот тука, туку нешто друго. Знаете како е во дијаспората, работа и само работа. Петок, сабота  нешто ако излезеш и толку. Минатиот месец еден викенд бев излезена и се запознав со Србин од Ниш. Дечкото […]

Пакосници едни, дојдоа на гости и ми донесоа цвеќе и бонбоњера – животот ми тргна удолу после тоа

admin

Животот на Весна со години и одел наопаку, а за своите проблеми ја обвинувала судбината и лошата ѕвезда под која се родила. Подоцна, кога се обратила на исцелителката Р.К. дознала дека нејзините проблеми биле предизвикани од црна маг ија, за што набрзо се уверила. Нашла сомнителен мал свиток во саксијата […]