Имаат нова финта за крадење коли – треба пазење на ова

admin

Измамниците користат нови методи за да ги ограбат возачите на патот при што ги блокираат. За таа цел користат најобична водоотпорна цевка со чија помош автомобилот ќе биде имобилизиран, а возачот принуден да запре. Шемата не е сложена. Жртвата ја забележуваат следачите, кои ги информираат крадците за забележаниот автомобил. Ако […]

Отец Пимен го кани Никола Груевски: Ќе славиме, повели на торта

admin

Денес, по подолго време, на социјалните мрежи се обрати поранешниот Премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски: „Во предвечерието на 31-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ, како нејзин поранешен долгогодишен водач низ мноштво победи и успеси, на сите членови на партијата им го честитам партискиот роденден.. ВМРО-ДПМНЕ низ годините, од нејзиното основање […]

Стар ВМРОвец од Ѓорче: Немаме поддршка од народ на улица, но денес треба нешто да се обелодени и да се сменат работите

admin

Кристијан Јандриоски, еден од старите и најлојални членови на ВМРО-ДПМНЕ, на својот профил на социјалните мрежи, секогаш гласно размислува и ги критикува состојбите во државата, но и во неговата партија. Кико кој пред неколку дена на социјалните мрежи напиша: „Од денеска ќе почнам по малку да пишувам за локалните избори […]

Ќерката на Гоце Тодоровски објави слика со мајка си Тања – многу си личат (ФОТО)

admin

Реномираниот актер Гоце Тодоровски кој сѐ уште активно игра во Драмски театар и синхронизира ТВ-серии, ретко споделува приватни фотографии на социјалните мрежи. Тој во една прилика сподели празнична слика со сопругата Тања и ќерката Сашенка. Но, едно нешто Гоце никогаш не може да прежали, а тоа е неговиот другар и колега […]

Зуица Лазова проговори за Наум Петрески, за децата – како живеат во овие времиња

admin

Една од нашите најпознати и најдобри пејачки во фолк музиката, и професор по хармоника во средното музичко училиште е Зуица Лазова. Таа е сопруга на Наум Петрески и мајка на две деца. Зуица беше гостинка во емисијата „Магазин“ на Тв Сител. На почетокот од разговорот, таа на сите гледачи им […]

(ФОТО) Марина Туцаковиќ се појави без перика: Многу од пејачите не ме ни прашаа како сум

admin

Марина Туцаковиќ која ги напиша најголемите хитови за најпознатите пејачи веќе со години се бори со кан-цер. Таа гостуваше во една емисија и по тој повод ја откри нејзината состојба, но ги сумираше и нејзиниот живот и кариера. – Пишувам, но помалку од кога се разболев. Направив многу во животот, […]

Никола Тасев: Србите нема да плаќаат патарина, а ние? Што добиваме ние за тоа што плаќаме патарини?

admin

Никола Тасев во колумна за Скопско ехо мешудругото пишува: Сте биле ли последниов период надвор од своето место на живеење? Сте се возеле ли по патиштата низ Македонија? Си плативте патарина нели? Поставив неколку прашања, а всушност едно е главно: што добивте за возврат од платената патарина? Секако тука мислам […]

Љубчо и Љубе сликани како се договараат – каква ли стратегија спремаат? (ФОТО)

admin

Партиите на Љубчо Георгиевски ВМРО-Народна и на Љубе Бошкоски, Обединети за Македонија, со години наназад се во коалиција, а така заедно и дел од владиното мнозинство. Љубчо Балковски е пратеник во собранието од редовите на овие партии. По ланската изјава на поранешниот директор на УБК и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, […]

Се огласи Ериксен од болница и објави фотографија – еве во каква состојба е (ФОТО)

admin

Данецот кој вчера колабираше на натпреварот против Финска, за среќа се врати во живот иако, на задоволство на сите ккои го гледаа преносот од натпреварот. Еден од најпознатите спортски кардиолози во светот и сигурно најпознат во Англија, Санџај Шарма упати загрижувачки вести за играчката кариера на Ериксен.. Најважно е што […]

Агнеса објави снимка, разбушавена од спална (ВИДЕО)

admin

Јавноста во јануари годинава беше во тек со фамата околу љубовната драма, разделбата на поранешниот директор на АЕК, Роберт Орданоски и неговата сопруга Агнеса Органџиева. Од 13 јануари, јавноста беше постојано во тек со оваа приказна, откако Орданоски, тогаш објави статус во кој јавно раскажа дека се разделува од сопругата. […]