Виолетово сина комбинација, елеганција во движење – моќен чекор на поубавата половина на Пендаровски во Загреб

admin

Претседателот на нашата држава, Стево Пендаровски во моментов е во Хрватска заедно со сопругата Елизабета Ѓоргиевска. Таму се сретнаа со Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ, во придружба со сопругата Сања Мусиќ Милановиќ. Милановиќ и Сања ја пречекаа претседателската двојка од Македонија во Пантовчак. Елизабета, откако е сопруга на Претседателот е […]

Стевчо до Стефан: Е Стефанче, Стефанче, гледаш ли како брзо ти пројдоа 4 години – тик, так, тик, так

admin

Статус на Стевчо Јакимовски: „Гледам градоначалникот на Карпош има дадено интервју за Вечер и меѓу другото го прашале кои се најголемите проекти кои тој ги изработил во изминатите 4 години? Неговиот одговор е, градинката во Бардовци и доградба на градинката во Тафталиџе 2 – Мајски цвет. Арно ама кога сум […]

Д-р Нико Беќаровски партиски се определи и објасни зошто ја одбрал таа опција

admin

Д-р Нико Беќаровски е особено активен во оваа пандемиска криза. Тој пред неколку дена  се огласи по повод индискиот сој и упати кратко, но мошне силна порака до здравствените власти: „На самиот почеток од летото еден апел до здравствените власти: Повторно прочитајте ја басната “Штурецот и мравката”, пред да биде касно.“ […]

Еден од ретките – си поднесе оставка од пратеник, а сега се огласи со силна порака на својот профил

admin

Се огласи Мирослав Богдановски, досегашен пратеник, кој денеска поднесе оставка од пратеничкото место. Во својата емотивна објава на фејсбук. Тој вели дека останува максимално посветен на екологијата, како и дека и натаму ќе продолжи бескомпромисно да се бори против загадувачите и урбаната ма ф-ија. Вели дека тоа подобро се прави […]

Огнен Јанески емотивно: Никогаш нема да го заборавам денот кога се запознавме – уште тогаш знаев дека ќе имаме бурно другарство

admin

Новинарот Огнен Јанески, многу често на социјалните мрежи објавува статуси кои го привлекуваат вниманието на неговите пријатели и фанови и се споделувани. Вујко на Огнен е познатиот актер Марин Бабиќ, а тој во моментов е на турнеја низ Македонија со потеско-музичкито настан „Да водиме љубов, а не во -јна“. За […]

Испливаа први фотки од Дарко Лазиќ со новата женска – делува многу среќен (ФОТО)

admin

Со недели Дарко Лазиќ беше мета на интерес на сите медиуми поради раскинувањето со неговата свршеница Марина Гагиќ, со која, како што рече, остана во добри односи, но исто така рече дека „таа не е ниту прва ниту последна “, што според„ Курир “сега и потврдено. Само четири месеци по […]

Јанко Јади Бурек откри како сака да заврши неговиот живот

admin

Познатиот радио и ТВ новинар Јанко Илковски, периодов слави 20 години на малите екрани. Тој неодамна гостуваше во емисијата „Опуштено со Тони“. Ме знаеш многу добро, ослабев 30 кила, се стопив, првпат човек, од инфа рктот ми дојде памет. И што се случи, за месец ипол два…“, рече Јанко. Јанко […]

Фросина: Свадби во затворено на кои се јаде пирошки и се игра пајдушко може, а ноќен клуб не може да работи

admin

На предлог на Министерството за економија, Владата вчера донесе одлука од 1 јули да се дозволи организирање на свадби и во затворени простории со максимум 250 лица, но не повеќе од 40% од капацитетот на просторот, објави на својот Фејсбук профил министерот за економија Крешник Бектеши. Оваа одлука ќе почне […]

Елеганција од која запира здивот – исплива фотка од Елена Велевска во која толку сокрива, а сепак открива

admin

Елена Велевска пред ивесно време снимаше спот и тоа на убава и екслузивна локација, во хотелот „Изгрев спа“ во Струга, од кој се пружа прекрасен поглед на Охридското еззеро. Слики од снимањето со Елена објави продукцијата „Томато“. Она што е карактеристично на сликата е стајлингот на пејачката. Велевска носи високи чизми, […]

Најчевска бара Бугарија да ја признае Пиринска Македонија, како географски регион во рамките на нејзините граници

admin

Професорката Мирјана Најчевска, деновиве е особено активна во коментирање на низа општествени теми, меѓу кои и спорот со нашиот сосед Бугарија: За секоја точка со барања од страна на Република Бугарија треба да има реципрочно барање од страна на Република Македонија. Тоа се вика реципроцитет.. Реципроцитетот мора да се примени во […]