Се појави видео од вчерашниот одговор на Бранко Црвенковски на Бугаринот Плевнелиев

admin

Поранешниот претседател на Македонија Бранко Црвенковски, вчера зборуваше форумот за Западен Балкан во Сараево. Тој потсети дека секоја земја од Западен Балкан има поставено стратешка цел – членство во Европската унија. Говорејќи за искуството на Македонија на тој пат, тој рече дека земјата не може да направи ниту еден чекор напред […]

Јана и посвети потресен статус на својата мајка Силвија Стојановска

admin

Актерката Силвија Стојановска му беше сопруга на упокоениот исто така познат актер Ненад Стојановски и ќерка на Ацо Јoвановски- снагата, исто така легендарен наш актер. По стапките на Силвија и на Ненад тргнаа нивните ќерки, Јана Стојановска и Ана Стојановска. Ана ќе глуми во новиот филм на Милчо Манчевски кој […]

Љиља менаџерката на Тоше доби незгодно прашање – се збуни, направи пауза па пропелтечи

admin

Иако приватниот живот на Тоше Проески беше таен, сепак не поминуваше незабележано. И покрај тоа што го поврзуваа со многу девојки, неговите пријатели тврдат дека имал само една голема љубов, ракометарката Андријана Будимир, со која беше во долгогодишна врска со прекини. Тие ја започнаа врската во 2001 година, а по […]

Д-р Пановски со лоша прогноза за свадбарите: Можно е за неколку недели свадбите на затворено да се откажуваат

admin

Само пред неколку денови, информациите беа дека летово тешко дека ќе се дозволат свадби во затворени простории. Се шпекулираше дека е можно тоа да биде забрането и во текот н целото лето. Властите засега не попуштаат. Министерот за здравство Венко Филипче рече дека здравствените експерти се внимателни и сметаат дека […]

Се појави видеото во кое Карлеуша го понижува Махир: Ти не си за 6 гласа, па макар да се превртам тука одма

admin

Махир Мулалиќ е победник на музичкото натпреварување Ѕвезде Гранда, каде настапи во финалето под „лошата среќа“ број 13, а во своето прво излагање за медиумите истакна дека победата ја посветил на својата покојна мајка. Махир Мулалиќ, студентот кој победи во „Ѕвездите на Гранд“ во текот на натпреварувањето имаше бројни настапи […]

Стевчо проговори околу надимакот кој му го дадоа – „комшија“

admin

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, денес гостуваше во Студио 10, на телевизија 24.. Тој проговори на многу теми, а се задржа на работата на градоначалниците. -Во изминативе 4 години не можев да видам некој градоначалник кој се издвојува со своето работење и решавање на проблемите на граѓаните и сметам дека […]

Фановите во Македонија СКОКААТ од радост – доаѓа големата ЦЕЦА

admin

Балканската турбо фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ им се враќа на концертите, по паузата поради пандемискиот вирус. Таа ја објави својата агенда на настапи. Во неа, пејачката најави дури два концерти во Македонија летово, односно еден во Охрид на 14-ти август и во Пробиштип на 21-ви август, за време на Денот […]

Ерол Ризаов: Мицкоски кажа бајата вест, таму од некој ходник во Брисел

admin

Новинарот Ерол ризаов, во својата последна колумна за Дојче Веле, ја коментираше посетата на Брисел, на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски: „…Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, од Брисел испрати бајата вест: премиерот Зоран Заев да си оди и веднаш да се распишат предвремени парламентарни избори. Баналноста на оваа вест милион […]

Миодраг Цениќ: Јас како србин, доживеав пријатно искуство со албанец при вадење пасош

admin

Вчера Марина Тунева од Скопје, опиша непријатно искуство при вадење лични документи во МВР. Таа во статус на социјалните мрежи, меѓудругото напиша: „…Одиш час пред закажаното, да не биде во брзање. Чекаш на температура од 40 степени, меѓу стотина други, изнемоштени, возрасни, со деца, луѓе кои излегле од работа, било […]

Важна порака за пензионерите од Стопанска банка, а во врска со јунските пензии

admin

Земајќи ги во превид препораките и засилените мерки за заштита од ширење на COVID – 19, Стопанска банка АД – Скопје ве известува дека пензиите за месец јуни од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе готовинска исплата во етапи, со цел да се намали […]