Вечерта на 6 јули е судбоносна: Животот ќе им се преврти наопаку на овие хороскопски знаци!

admin22

Појавата на полна месечина има силно глобално влијание и со неа се поврзуваат и голем број несреќи, активирање хронични болести и други негативни појави. Дури и потполно здравите луѓе ги чувствуваат последиците од полната месечина. Живееме во универзум каде што сè е поврзано. Природата што нè опкружува има силна конекција […]

Нивниот мозок работи „СТОТКА НА СААТ“: Ова се 3 најинтелигентни хороскопски знаци

admin22

Сите се прашуваат кои се најдобрите љубовници или кои знаци се најверните, но дали некогаш сте се запрашале кои се најинтелигентните знаци. Постојат неколку видови на интелигенција – емоционална, интуитивна, практична, перцептивна и аналитичка. Припадниците на овие три знаци се чини дека го поседуваат секој од горенаведените. Ништо не може […]

Нашата најубава водителка покажа како ужива – Објави фотка од плажа

admin22

ТВ презентерката Татјана Стојановска важи за една од најубавите лица, а не ретко домашните медиуми знаат да и доделат разни епитети на сметка на убавината и тоа дека со годините зрее како добро вино. За годините на жените не се дискутира, но кога дамата нема проблем со тоа, тогаш бројките […]

Нашата најпопуларна фолкерка со саканите се спакува и замина далеку од Македонија!

admin22

Фолк пејачката Сузана Гавазова од неодамна ја промени својата адреса на живееење, па од далечната Шведска реши да си се врати дома, во родната Македонија и заедно со сопругот и двете ќеркички да живеат во Скопје. Струмичанката која беше една од најактуелните фолк пејачки на почетокот на 2000 – те […]

Го најдов мојот здрав сопруг на подот: Оваа жена сфати колку е важен бракот после една трагедија!

admin22

Oтĸaĸo гo пpoнaшлa cвojoт здpaв 31-гoдишeн coпpyг нa пoдoт, oвaa жeнa гo cфaтилa знaчeњeтo нa бpaĸoт пo eднa тpaгeдиja. Eвe дeлoви oд нejзиниoт пocт : „Зa мojoт нeoдaмнeшeн poдeндeн, jac и coпpyгот oтидoвмe нa пaтyвaњe вo Caн Диeгo. Toa бeшe нaшиoт пpв oдмop вo пocлeднитe двe гoдини – пpeд нaшиoт […]

Девојче (2) исчезнало од куќата, по два дена ја пронашол полицаец: „Ме прегрна и не сакаше да ме пушти“

admin22

Двeгoдишнo дeвojчe иcчeзнaлo oд ceмejнaтa ĸyќa и ce изгyбилo. Πo двa дeнa, пoлицaeцoт ja пpoнaшoл, a тaa нe caĸaлa дa гo пyшти oд paцeтe. Hиĸoj нe caĸa дa се изгуби caм вo шyмaтa, cpeдe нoќ. Зaмиcлeтe дeĸa cтe зaглaвeни нoќe вo шyмaтa. Heмa ниĸoj близy вac, cлyшaтe caмo чyдни звyци. […]

Еве колку чинат 30 квадратни метри во Грција на Халкидики

admin22

И оваа година интересот за недвижнини на море не опаѓа. Како што земјите се опоравуваат од пандемијата и полека ги отвораат своите граници, погледите на јавноста се повеќе се насочени кон странските пазари на недвижнини, конкретно Грција, Хрватска, Црна Гора и Турција. Најголем фокус е ставен на малите апартмани и […]

Tања Савиќ за малку ќе го разведеше овој познат пејач – Беше лудо вљубена во него

admin22

Пејачката Тања Савиќ се бореше една година да ги врати синовите Душан и Максим, кои нејзиниот поранешен сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе во Австралија без нејзино одобрение. Тања ги ангажираше најдобрите адвокати од Србија, но и од Австралија, каде поднесе туж ба против Душан, објави српска „Република“ минатата година. Целата […]

Од утре ви се менува животот: Овие три хороскопски знаци ги очекува нешто посебно!

admin22

Следната голема ѕвездена промена пристигнува на 20 јуни, кога Сонцето влегува во знакот на рак и, одеднаш, енергетскиот бран се менува целосно. Уморни од таквата активност во сезоната Близнаци и затемнувањето, ќе бидеме многу благодарни за оваа многу поблага промена на темпото. Тоа е исто така официјален почеток на летото […]

Направив глупост и cпиeв со свекорот: Сега секој ден ми прави две работи, но морам да молчам!

admin22

Бизарен љубовен триаголник се зака-нува да го уни-шти нејзиниот брак. – Мојот сопруг се вика Бен, а неговата мајка поч-ина од рак пред неколку месеци. Таа имаше само 52 години. Целото семејство се расп-адна од тага, но никој како таткото на Бен, Фил – објаснува таа и продолжува: – Фил […]