Била технолошки вишок и ја загубила работата: Денес е МИЛИОНЕРКА бидејки направи само една ВАЖНА РАБОТА кога остана без плата

admin22

Худа призна дека губењето на работата е најдоброто нешто што и се случило некогаш. Кога беше прогласена за технолошка вишок во Дубаи, таа реши да се сврти кон нејзината љубов – шминката. Денес, десет години подоцна, Худа Катан е мултимилионер, влијател и сопственик на милијарда долари вредната козметичка компанија „Худа […]

Овие ТРИ Хороскопски знаци ќе профитираат многу во 2021 година: Едниот го чека планина со пари, другиот љубовта на животот

admin22

Тешко дека ќе ја заборавиме 2020 година, но 2021 година започна малку подобро и искрено се надеваме дека минатото нема да се повтори. Ова е скоро сигурно за овие три хороскопски знаци. Имено, тие конечно ќе добијат енергија и мотивација да ги остварат своите соништа. Овие три знаци на Зодијакот […]

Овие четири хороскопски знаци стареат како виното – Додека се млади никој не сака да ги погледне, но со годините стануваат НЕОДОЛИВИ

admin22

Некои луѓе се како добро вино затоа што се подобруваат со возраста. За некои времето што поминува оди во нивна корист, па со годините стануваат се попривлечни. Овие четири хороскопски знаци се познати по тоа што стануваат поубави како минуваат годините. Лав Лавовите секогаш привлекуваат внимание. Не е важно дали […]

Мајката на моите најмили почина. Нема да се оженам повторно ниту за куќата, ниту за децата. Не би било фер

admin22

Кога ќе останеме без некој близок, колку и да сме стари, таа загуба тешко може да надокнади што било. Ваква приказна, скоро филм за љубовта и верноста, дури и со децении по неговата см-рт, сподели еден корисник на Твитер од Балканот, а сите што имаа можност да ја прочитаат, едвај […]

(ФОТО) АКО ИМАТЕ ВАКВИ НОКТИ, ВЕРОЈАТНО СТЕ ПРЕЛЕЖАЛЕ КОВИД, А НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ: Добро обрнете внимание на овој ДЕТАЛ!

admin22

За време на пандемијата на коронавирусот, откриени се голем број нови, понекогаш невообичаени знаци и симптоми на КОВИД-19. Експертите неодамна откриле хоризонтални вдлабнатини на ноктите на поединци што може да покаже дека тие го прележале вирусот КОВИД-19, пишува Индипендент. Еден британски епидемиолог, професор Тим Спектор, главен истражувач на апликацијата „Студија […]

Жените во Југославија имале магични моќи: Тоа што знаеле да го направат, ние не ни може да го замислиме!

admin22

Некогаш во Југославија, луѓето живееле поинаку. Тешко е да им се објасни на денешните млади луѓе, родени по 1990 година, што се штиркани кошули или штопани фармерки. Еве што правеа жените во Југославија, а денешните девојки не можат ни да замислат: Вриење на постелнината за да добие бела боја Денешната […]

Албанка си ја промени верата поради Дарко: Таа сега ги почитува сите православни обичаи и откри како живеела во Тирана

admin22

Земјоделецот Дарко Миладиновиќ (46) од селото Бели Брег кај Алексинац се оженил со Албанката Мајлинда Ватникај (32) пред седум години. Се прекрсти за љубов и стана Маја Миладиновиќ. – Видов дека тој е добар човек, иако е постар од мене 14 години. Сè беше договорено, седевме во кафуле и чекавме […]

Бев тежок коцкар, но откако го запознав Аркан, никогаш повеќе не седнав на маса за комар

admin22

„По филмот нарачав табла со натпис „Дом за бес-ење“, но бидејќи не беше направен за мене, отидов и купив јаже“, вели Рубеj Набргу откако граѓаните на пазарот во Дубрава „го привлекоа вниманието“ на ужасната глетка на јажиња што личат на јамки за закачување на дрво, па полицијата и пожарникарите интервенираа, […]

(ВИДЕО) И ОВОЈ ВЕЛИГДЕН ПОВТОРНО МУ СЕ ПОЈАВИ КРСТ НА ЧЕЛОТО: Кај Ненад доаѓаат и муслимани и католици за да ги излечи!

admin22

Ненад Пауновиќ (35) од Панчево, кој имаше голема рана на челото во форма на крст на големите христијански празници, Божиќ и Велигден. Раните се појавуваат сами по себе, односно не им претходи никаква специфична повреда. – Се започна за Велигден оваа година. Инаку ми се случува 3 пати годишно и […]

„СЕ БУДАМ ВO ПЕТОКОТ, БОЛКИ ВО ПАЗУВИИТЕ…“ Исповед на маж кој примил вакцина и веќе 4 недели…

admin22

„Дали имате настинка? Дали имате болно грло? Јас одговарам дека сум здрав и подготвен. Вакцината ми ја дава сестра во левата рака, истата за која ја примив и првата вакцина. Излегов и си отидов дома. Сè беше добро, а потоа … “ Вака се испостави признанието на И.В. кој бил […]