Oвиe знаци на Зодијакот до крајот на летото ќе се збогатат!

admin22

Монетарните астро прогнози се и повеќе од поволни за некои хороскопски знаци Еве кои се среќниците кои имаат големи шанси, не само да го преживеат летото без потешкотии, туку и драстично да ги зголемат своите заштеди: Овен Претставниците на овој хороскопски знак ќе доживеат бум на полето на работата, секој […]

Oд петок овие граѓани ќе плаќаат 12 проценти пониски сметки за струја!

admin22

„Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) в среда да одржи подготвителна и главна седница, на која ќе бидат соопштени цените на блок-тарифите, изјави денеска претседателот на РКЕ, Марко Бислимовски. „Во текот на оваа недела, најверојатно, в среда, РКЕ ќе одржи подготвителна и главна седница, на која ќе ги соопшти цените на […]

Oд петок овие граѓани ќе плаќаат 50% повиcoки сметки за cтpyja!

admin22

Кој троши помаку, ќе плаќа помалку, кој троши повеќе ќе троши повеќе – порача денес претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски, во пресрет на новиот тарифник за плаќање на електричната енергија кој треба да стартува во петок 1 јули. РКЕ денеска ги објави новите граници на блок тарифите, […]

Кoнечно cе ќе им тргне од рака неделава на овие знаци од Зодијакот!

admin22

Дознајте што му носи неделниот финансиски хороскоп на вашиот знак од 27 јуни до 3 јули 2022 година Во вторник Нептун се движи ретроградно, што ќе влијае на сите хороскопски знаци. Астролозите ги советуваат сите да внимаваат на парите и да се чуваат од измами. Но, иако не е најдобро […]

До 3 JУЛИ: Многу среќа и неочекуван прилив на пари за овие хороскопски знаци

admin22

Венера влезе во Близнаците, а Нептун и Сатурн одат ретроградно, па астролозите објаснуваат дека треба да бидеме внимателни со инвестициите и потенцијалните долгови. Сепак, кај одредени знаци, положбата на планетите ќе биде посоодветна, па ќе имаат среќа и финансиски Венера во аспект со Јупитер не прави расположени за игра, па […]

ОТКРИЕНИ ПЛАНОВИТЕ ЗА НОВАТА СЕЗОНА – Голема промена во Гранд, еве што одлучи Саша Поповиќ

admin22

Фудбалерот на Тошк од Тешањ, Нермин Ханџиќ е победник во музичкото балканско шоу, „Ѕвездите на гранд“. 18-годишниот Ханџиќ во финалето го победи Македонецот, Александар Јосифовски со освоени повеќе од 100.000 телефонски гласови. Тој е член на младинскиот тим на Тошк, но очигледно по оваа победа ќе влезе и професионално од […]

Неочекуван пресврт: Koнечно откриена вистината за Александар за која досега се молчеше

admin22

По десет месеци борба, работа и напори на менторите да им го дадат најдоброто на кандидатите, конечно триумфираа најдобрите, а според публиката тоа е 19-годишниот Нермин Ханџиќ. Нермин во финалната вечер освои 128.456 илјади гласови од публиката од Србија, Црна Гора, Македонија и Босна и Херцеговина. „Ох, немам што навистина […]

Oвие хороскопски знаци… да не се грижат за пари, овoj понеделник ѕвездите ќе им се насмевнат!

admin22

Прочитајте го дневниот хороскоп за 27 јуни! Овен Денеска лесно можете да го решите секој проблем, комуникациските вештини ќе ви бидат на совршено ниво! Без разлика дали се работи за ситуација на работа или љубовно недоразбирање, се ќе се реши без проблеми. Имате можност добро да вложите некој пари, тоа […]

Александар Јосифовски се огласи по феноменалната вечер, па се осврна на борбата со порокот: „ЃОРЃЕ МИ ГО СПАСИ ЖИВОТОТ“ (ВИДЕО)

admin22

Александар Јосифовски стигна до самиот крај на големото финале во кое не успеа да го победу Нермин Ханџиќ. Јосифовски беше еден од фаворитите и многумина мислеа дека дури и тој ќе победи, а по симнувањето од бината ни ги сподели првите впечатоци. – Задоволен сум како испадна се, се уште […]

ТАА Е НЕГОВАТА НАЈГОЛЕМА ПОДДРШКА – Еве каква убавица е сопругата на Александар Јосифовски ФОТО

admin22

Вечеравечер се одржа големото финале на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, а победата по тензично гласање ја однесе Нермин Ханџиќ кој има само 19 години. Второто место го освои македонскиот претставник Александар Јосифовски. Целото внимание на Македонија беше свртено кон атрактивниот (рокер) Александар Јосифовски од едноставна причина што тој му […]