Шабан Шаулиќ му предвиде победа на Нермин: Победникот на Ѕвездите на Гранд откри што му рекол покојниот пејач, а ова е негова желба сега!

admin22

Нермин Ханџиќ (19) ја однесе победата во музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а кога ја слушна прогласувањето на победникот за малку не се онесвести. -Сите што дојдоа вечерва во финалето секако очекуваа победа, но навистина конкуренцијата беше можеби најсилна досега, а сите кандидати беа феноменални – искрено изјави тој. Напорот и […]

Огромна сpеќа и пари „од никаде“ ќе ги израдува неделава што доаѓа овие знаци на Зодијакот!

admin22

Дознајте што ве очекува од 27 јуни до 3 јули 2022 година! Овен Овните оваа недела ​ќе ги “тријат” рацете, бидејќи парите ќе им доаѓаат од сите страни. Овој знак инаку нема потреба да се натпреварува, не се троши се до последниот атом на силата, а сепак најмногу добива. Во […]

Саша Поповиќ открива детали за следната сезона на Ѕвездите на Гранд – Ќе видиме ли конечно Македонец во жирито?

admin22

На Македонецот за влакно му избега победата во „Ѕвездите на Гранд“, заврши како вторAvatar Вечеравечер се одржа големото финале на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, а победата по тензично гласање ја однесе Нермин Ханџиќ кој има само 19 години. Македонските пејачи деновиве апсолутно владеат со некогашната југословенска естрада. Потврда за […]

Огромна радост во домот на Џими и Анета од Молика – Честитки стигаат од сите страни ФОТО

admin22

Анета Мицевска или во јавноста позната како Анета Молика е пејачката со најубав глас на нашата музичка сцена. Не постои песна која Анета не може да ја испее, а со својот ангелски глас да ја разнежни публиката. Бендот „Молика“ освоен во Македонија е доста популарен и во дијаспората. Натапуваат ширум […]

Марија Шерифовиќ го напушта најгледаното балканско шоу „Ѕвездите на Гранд“?!

admin22

Фудбалерот на Тошк од Тешањ, Нермин Ханџиќ е победник на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. 18-годишниот во финалето доби повеќе од 100.000 гласови, а на ова големо остварување ми честиташе и неговиот тим. Голема заслуга за оваа награда има и токму клубот Тошк, кој го најави неговиот настап, а по […]

Мајката на Александар е ВИСТИНСКА БOMБА, a синоќа се појави и неговата сопруга! Поради борбата со алкохолот, сите велат: „Ти си вистински победник“ ФОТО

admin22

Вкупно 16 кандидати влегоа во финалето на популарниот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, а по првиот круг останаа само осум од нив. Меѓу оние кои отидоа понатаму беше и Македонецот Александар Јосифовски, чиј ментор беше Ѓорѓе Давид. Ѓорѓе Давид во едно од своите интервјуа истакна дека неговиот најголем успех е тоа […]

ДЕНЕС ТОЈ Е ПЕЈАЧ КОЈ СИТЕ ГО САКАМЕ, А НЕКОГАШ БЕШЕ АЛКОХОЛИЧАР И МОРАШЕ ДА СЕ ЛЕКУВА: Александар призна се!

admin22

Ѓорѓе Дејвид откри дека уценувал еден кандидат, и му помогнал да се „излечи“ од алкохолизам. Претходната вечер заврши уште една сезона од натпреварувањето на Звезда Гранда, а во возбудливата финална вечер победата ја однесе Нермин Ханџиќ, чиј ментор беше Вики Миљковиќ. Секој член на жирито напорно работеше со своите кандидати, […]

РАДУВAЈТЕ СЕ – Многу пари за овие четири знака на Зодијакот до 23 ЈУЛИ

admin22

Овие хороскопски знаци наскоро ќе се збогатат Овен Mесец јули ќе ви донесе многу изненадувања, но еднo од нив ќе изгледа речиси неверојатно. Ги гледате оние игри каде што имате награди и никогаш не сте верувале дека ќе добиете нешто. Ќе поверувате, кога ќе ви се јават и ќе ви […]

Германија се соочува со голем недостиг од работници, еве колку плаќаат за готвач

admin22

Недостигот од квалификувани работници во Германија е зголемен, а посебен недостиг се чувствува во градежниот сектор, но и во образовниот и здравствениот сектор, објави денеска Институтот за германска економија (IW). – Минатата година во просек на 201.411 отворени работни места во занаетчискиот сектор на располагање беа 139.256 соодветни работни кои […]

Блазе ваc ако сте еден од овие три знаци на Зодијакот – Месец ЈУЛИ ви носи многу пари!

admin22

Судејќи по финансиските астро прогнози за јули – три знаци воопшто нема да имаат финансиски потешкотии. Рак Ова е вашата сезона. Време е да ја носите круната која ви одговара. Овој период ја апсорбирате љубовта и светлината и ќе ја трансформирате во нешто неверојатно. Ќе се потсетите на изминатата година […]