ЛАЖНИТЕ ПРИЈАТЕЛИ СЕ КРИЈАТ ВО ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ – ОД НИВ ТРЕБА ДА СЕ ПАЗИТЕ: Ќе ве напуштат кога ви е најтешко!

admin22

Овие 3 хороскопски знаци можат да бидат лажни пријатели – тргнете се од нив пред манипулациите и предавствата! Велат дека човекот е исто толку богат колку што има пријатели, но животот понекогаш не изненадува, и за еден ден можеме да сфатиме дека личноста со која се дружиме цел живот е […]

Многу пари и успех: Овие знаци ќе имаат најмногу среќа во 2022 година

admin22

Годишниот хороскоп за 2022 година вели дека ќе биде година на успех, подобрување на сите аспекти од животот, вклучително и здравјето, личното и професионалното. Годишен хороскоп за 2022 година: ОВЕН 2022 година ќе биде година на претпазливост за сите Овни. Додека од една страна sвездите ќе бидат во ваша корист, […]

Испила ТРИ ПИВА, па отишла на работа: Газдата веднаш ја избркал, но и тој не очекувал ваков крај на приказната

admin22

Мислеше дека нема да ја види повторно Работничка од фабриката за преработка на морска храна Јангс од Шкотска доби отказ бидејќи шефот на смената, кој ја осетил дека мирисала на пиво. Малгорзата Кролик добила отказ кога дошла на смена, бидејќи шефот проценил дека не е во состојба да работи. Кога […]

Се сеќавате на Баба Перса која ги караше Зоран Заев и Александар Наумоски? Денес повторно се сретна со градоначалникот на Ѓорче Петров… ФОТО

admin22

Пред две години баба Перса, жителка на Волково ги критикуваше премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, додека шетаа низ населбата, дека ништо не направиле во Горно мало и дека газат по кал, градоначалникот веднаш ја демантираше. Тој, по посетата на Волково со премиерот, ја посети улицата […]

ДАЛИ ВАКЦИНИРАНИТЕ ГО ПРЕНЕСУВААТ ВИРУСОТ? Др. Ана Банко ја режи оваа дилема и предвиде кога конечно ќе се врати нормалниот живот

admin22

Епидемијата на инфекција „Ковид-19“ сеуште не е завршена и борбата против вирусот е во полн ек. Она што сите нe интересира е кога вирусот ќе исчезне и кога ќе се вратиме во нормален живот? Вакцините се тука, решението е таму, но нешто помалку од половина од населението сеуште нема пристап […]

РАДА МАНОЈЛОВИЌ ГО НАПУШТА ХАРИС БЕРКОВИЌ! – ОВА е причината

admin22

Пејачката Рада Манојловиќ и нејзиниот партнер Харис Берковиќ можно е да стават точка на емотивната врска. „Не можат да ги усогласат обврските и плановите. Сè што ќе испланираат паѓа во вода и имаат многу проблеми околу венчавката. Од друга страна, Рада е бесна на Харис затоа што премноги ѝ се […]

НА ОВИЕ ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ ИМ КРЦКА НОВЧАНИЧЕТО! Еве кој ќе се ОПАРИ до 26 СЕПТЕМВРИ

admin22

Астролозите откриваат кои хороскопски знаци финансиски ги очекува среќата во текот на оваа недела до 26 септември Поради наклонетоста на ѕвездите, Стрелецот, Бикот и Вагата ќе имаат поголем финансиски успех од другите. Бик Биковите очекуваат големи понуди, пријатни состаноци. Тие можат да го оптимизираат целото работно време на најдобар можен […]

Нова вакцина против Ковид-19 која нема никаков генетски материјал: Земјите од ЕУ се „тепaaт“ за неа

admin22

Ефикасноста на вакцините Фајзер и Модерна опаднала од 91 на 66 отсто откако делта сојот стана доминантен во САД, покажуваат податоците објавени од страна на американските здравствени власти. Податоците произлегуваат од студии спроведени врз илјада вработени во центри за нега и болници во 6 американски држави кои ја испитувале делотворноста […]

МАРИНА ТУЦАКОВИЌ КАРИЕРАТА ЈА ЗАПОЧНАЛА СО ОВОЈ ХИТ! Еве за кој ја има напишано својата ПРВА ПЕСНА!

admin22

Марина Туцаковиќ, најпознатиот српски текстописец, почина вчера на 68 -годишна возраст по долга борба со ракот на дојката. Најпознатиот српски текстописец, во последните неколку дена, лавовски се бореше за да ја добие најтешката битка, но за жал, болеста беше посилна. Веста за смр тта на Марина Туцаковиќ го потресе целиот […]

ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ БИДАТ НА МАКА НЕДЕЛАВА: Првиот ќе добие лоша вест, вториот ќе се разочара, а третиот ќе доживее дебакал!

admin22

Одредени хороскопски знаци треба да бидат добро подготвени за периодот од 20 до 26 септември, бидејќи овие денови ќе бидат вистински предизвик за нив. Некои знаци на Зодијакот во текот на оваа недела ќе се соочат со различни предизвици, нивната храброст ќе биде ставена на тест, и ако сте помеѓу […]