Нема да знаат што со парите! ЧЕТИРИ знаци од Зодијакот ќе се збогатат оваа ЕСЕН!

admin22

Затемнувањето на Сонцето во Шкорпија на 25 октомври носи моќна движечка енергија што ќе ги принуди повеќето знаци да направат промени. И промени на подобро… Оние кои подразбираат личен раст и развој, а во многу случаи созревање и победнички битки за кои верувавме дека се непробојни кули. Во случајот на […]

Убави вести за сите вработени во приватниот сектор – Порасна минималниот износ за К-15 – Ова е сумата која треба да легне на вашите сметки!

admin22

Од 1 јули до 31 декември парите од регресот треба да легнат на сметките на сите во приватниот сектор. – Работникот има право на регрес за годишен одмор под услов да работел најмалку 6 месеци во календарската година кај ист работодавач. Регресот за годишен одмор се исплатува еднаш во текот […]

Втората половина од АВГУСТ носи лоши вести – Црно им се пишува на овие три знаци од Зодијакот!

admin22

Астрологијата открива кои хороскопски знаци ги следат промени во втората половина на август. Септември е месецот кој всушност претставува „нова година“ за многу луѓе, односно вртење нов лист, започнување нови работи и донесување важни одлуки. Сепак, некои знаци ќе почувствуваат значителни турбуленции малку пред тоа, во текот на втората половина […]

Ќе им кpцка новчаничето – Во СЕПТЕМВРИ стигаат парички кај овие знаци на Зодијакот!

admin22

Финансиски хороскоп за септември 2022 година Овен На работа се оди според планот. Главната работа е да не го изразувате своето незадоволство и да не се обидувате да се борите за правда, во овој случај мирно ќе го преживеете овој месец. Најнепријатна ќе биде првата недела од месецот. Ќе има […]

Аца Лукас секогаш плаче кога го пее овој негов ХИТ – Открива на кого е посветен! ВИДЕО

admin22

Александар Вуксановиќ (Белград, 3 ноември 1968), познат под псевдонимот Аца Лукас, е српски пејач на поп фолк музика. Александар Вуксановиќ е роден на 3 ноември 1968 година во Белград. Името на неговиот татко е Вуксан, а на неговата мајка е Видосава Вуксановиќ. Прекарот „Лукас“ го добил по сплавот во Нов […]

Утpeшниот ќе биде МНОГУ важен за овие ТРИ знаци од Зодијакот!

admin22

Претстојната полна месечина на 11 август, традиционално позната како Месечина на есетра – изгрева во слободоумна и апсолутно неконвенционална Водолија, директно спроти огнениот Лав. Затоа оваа иновативна и индивидуалистичка лунарна енергија нè инспирира да излеземе од нашите вообичаени кутии и да ги ослободиме нашите души од емотивните окови кои нè […]

ПЕТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КОИ НЕМААТ СРЕЌА ВО ЖИВОТОТ: Секој од нив треба да направи ЕДНА работа за да го промени тоа!

admin22

Дознајте дали сте еден од хороскопските знаци кои немаат многу среќа во животот! Некои знаци од Зодијакот се родени под среќна ѕвезда, додека на други речиси ништо не им оди… Погледнете кои знаци спаѓаат во оваа втора, несреќна група, и дали сте еден од нив… Девица Луѓето родени во знакот […]

ВМРО ДПМНЕ и да освои 80 пратеници пак ќе биде џабе! Еве зошто!

admin22

Според анкетата кој ја презентираше ИСПОС, на следните избори се очекува 25 пратеници разлика помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ! На прашањето доколку на следните избори би се кандидирале само партии, а не коалиции, за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 19,7% од испитаниците, за СДСМ 9,5%, ДУИ 6,2%, Левица 5,9%, Алијанса за Албанците 2,8%… […]

МНОГУ ВАЖНО! Ако скенирате сметки, ова мора да го направите

admin22

Управата за јавни приходи (УЈП) и Министерството за финансии ќе предложат законски измени со кои што максималниот износ за поврат на ДДВ на физички лица ќе порасне од 1.800 на 2.100 денари за тримесечје, кажа директорката на УЈП Сања Лукаревска на прес-конференција. „Со министерот за финансии ќе поднесеме предлог за […]

Еве колку долго сме заразни откако ке добиеме корона! Д-р Ана Банко НИ ГИ ОТВОРА ОЧИТЕ

admin22

Неделната изолација не е доволна за секого Колку време сме заразени со корона вирусот? Ова е прашање за кое и по две и пол години од почетокот на пандемијата нема целосно точни и прецизни податоци од експерти од областа. Иако првично изолацијата на заболените траеше дури две недели, сега поради […]